Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
Krajobraz Europy po wojnie:
1. Polska gospodarka rozwalona 1 mln uchodźców przyjętych bez planu, z pełnym socjalem
2. Ukraińska gospodarka rozwalona wojną
3. Kwitnąca gospodarka Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii ze względu na zyski czerpane z odbudowy Ukrainy za pieniądze z UE które zamiast trafić do PL trafią na Ukrainę.

#rosja #ukraina #wojna #ekonomia #gospodarka
  • 51
@Muko: czyli co kilka miesięcy szukałeś pracy w Krakowie? I co nic nie było wszystko zabrali ci Ukraińcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ciężko mi w to uwierzyć, ale do Krakowa mam daleko nie będę się już mądrzył. Ale jakbym pół roku nie znalazł pracy to bym zmienił miejsce zamieszkania.
@LittleOpa:
Nie do końca wszystko musi wyglądać, jak pesymistyczny scenariusz.
Pomoc finansowa nie jest nieskończona, można w razie potrzeby ją ograniczyć lub znieść, i tyczy się to każdego programu socjalnego w PL, nie tylko względem Ukraińców. Ogółem powinno się ukrócić tą patologię w postaci bezrefleksyjnego wypłacania pieniędzy ludziom, którzy nie chcą być aktywni zawodowo pomimo, że mają do tego możliwość.
Przyjmując dużą liczbę uchodźców z Ukrainy (kraj zbliżony kulturowo z językiem
@Muko: No nie wiem, szczerze to u mnie w okolicy jest tyle pracy że gdyby mi się nie powiodło na jdg to bym od ręki znalazł i to na różnych stanowiskach, a polska powiatowa here. Nie potrafię sobie wyobrazić że jak na moim zadupiu jest tak dużo możliwości to w jednym z najbogatszych miast w polsce szuka się pracy kilka miesięcy.

Oczywiście nie byłaby to najlepiej płatna praca, ale mówimy tu
Ja nadal powtarzam nie mam specjalistycznego zatrudnienia typu nie wiem Mechanik IT czy #!$%@? wie kto.


@Muko: Piszesz poprawnie i z sensem, czuć że nie jesteś jakiś nienormalny, no i po prostu ciężko mi uwierzyć że walczysz o posadę z Ukraińcem. Może masz mało pewności siebie, a jakby szef mi powiedział tak tobie to bym podziękował od razu, trochę szacunku do samego siebie.

@nieprawdopodobnainterwencja: dokładnie, Dolnyśląsk gdzie nie byłem jest
@Muko: no fakt, teraz z mieszkaniem będzie coraz ciężej. Na pewno nie daj się zastraszać zwolnieniem, może z czasem lepiej trafisz. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)