Wpis z mikrobloga

hej, mirki z tagu #mechanikasamochodowa #auto #samochody #elektronika

dziewczyna ma w samochodzie dość prowizoryczne zabezpieczenie antykradzieżowe i teraz odczepiły się kabelki... sama płytka wygląda tak jak na zdjęciu. jest jakaś szansa, żeby chociaż prowizorycznie to naprawić? ja się nie znam, przytrzymywanie kabelków nie zdaje egzaminu, bo jest bardzo losowe... BLAGAM O POMOC.
pyrulson - hej, mirki z tagu #mechanikasamochodowa #auto #samochody #elektronika 

...

źródło: comment_1646342727c1TetNhnHGUX7qryHnPrRb.jpg

Pobierz
  • 5
@pyrulson:
Jest tam coś więcej jak ten czarny element?
To wyglada na zwykły przycisk, który pewnie aktywuje przekaźnik. Wcześniej wystarczyło na ten przycisk nacisnąć podczas pierwszej minuty od odblokowania centralnego zamka/ otworzenia samochodu?

Wyślij dokładniejsze zdjęcie z obu stron.
@tomhc z drugiej strony nic nie ma, tylko klej. zdjęcia teraz niestety nie mam, bo zostawiłem ten przycisk w samochodzie, ale tak jak mówię, tylko klej.

i tak, to było bardzo prowizoryczne, trzeba było dotknąć przycisku lub "poruszać kabelkami".

teraz już mam wylane na to zabezpieczenie, ja chcę tylko, żeby dało się odpalić samochód.
@pyrulson: https://allegro.pl/oferta/microswitch-z-kablem-endstop-1a-125-vac-mk7-mk8-10772123729

Rozwiązanie na szybko, kup to, kable skręć i powinno działać. Oczywiście lepiej byłoby to zlutować. Są termokurczki z Cyna, do tego wystarczy.

Rozwiązanie 2, wywalenie tego przekaźnika na przyciskiem. Pewnie odpina pompę albo coś innego. Jak jesteś w tym temacie zimny to nic nie zaczynaj bo jeszcze popsujesz.

Rozwiązanie 3. Kup do twojego auta używany przycisk podgrzewania kierownicy lub włączania przeciwmgielnych, podlutuj sie kablami pod niego.

Ogólnie są dwie