Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
I znowu wyplusowany w gorące emocjonalny i nielogiczny wpis, za którego krytykę cymbał usuwa i daje na czarno.
Tak neuropki, mamy prawo krytykować traktowanie nas jako obywateli drugiej kategorii i przepalanie naszych pieniędzy na udogodnienia dla migrantów (którzy nota bene będą przeze mnie mile widziani i jako konsument mam nadzieję, że jak najwięcej tanich Ukraincow zabierze pracę droższym Polakom dzięki czemu ja będę miał tańsze towary i usługi)
#ukraina #rosja #wojna #bekazlewactwa
klamkaodokna - I znowu wyplusowany w gorące emocjonalny i nielogiczny wpis, za któreg...

źródło: comment_16463041299EuVFnbQZDxBWOfi6iRSdr.jpg

Pobierz
  • 24
@klamkaodokna: nie no masz rację. niech zapieprzają przez Polskę z buta, skoro nie mają praktycznie żadnych środków do życia. Wojna ich zahartowała, więc leczyć się wcale nie muszą. Ty jesteś tak bezdennie głupi i bezduszny, że nie potrafisz pojąć dlaczego ci ludzie dostają taką pomoc, czy po prostu jesteś niesmacznym degeneratem, który lubi tak trolling?
@klamkaodokna: nie wiem czy zauważyłeś mirku ale obecnie to nawet jest mniej ukraińców zarobkowych niż wcześniej. (dobre 70% chłopa wróciło na ukraine walczyć). Uchodźcy to matki z dziećmi, raczej duzo ci pracy nie zabiorą. Pojawiają się jeszcze ciapate ale o nich to w ogóle nie musisz się martwić :) przyjechali po socjal z niemiec

A ukraińcy którzy zostali to pewnie dostaną po pysku od kolegów za tchórzostwo. Trochę tych ludzi poznałem
dla migrantów


@klamkaodokna: Dla uchodźców wojennych którzy walczą z ruską armią a nie żadnych migrantów. Sama narracja, że to są jacyś losowi migranci jest obrzydliwa, aż się boję jakie słowo wobec tych kobitek zostanie użyte jako następne. Może "nachodźca"? Każdy jeden #!$%@? czołg ruski i każdy jeden zabity rusek to potencjalnie oddalenie konfliktu Rosji z Polską w przyszłości. Tak więc każdy jeden Polak powinien zdawać sobie sprawę, że jakość życia mu
uchodźców wojennych którzy walczą z ruską armią


@kuna999: oni, a tym bardziej ONE z nikim nie walcza tylko uciekaja

Sama narracja, że to są jacyś losowi migranci jest obrzydliwa


no ok, sa to uchodźcy

Każdy jeden #!$%@? czołg ruski i każdy jeden zabity rusek to potencjalnie oddalenie konfliktu Rosji z Polską w przyszłości


to prawda

Tak więc każdy jeden Polak powinien zdawać sobie sprawę, że jakość życia mu spadnie kosztem popierania
@kuna999: oni, a tym bardziej ONE z nikim nie walcza tylko uciekaja


@klamkaodokna: Chodziło mi oczywiście o ich mężów i ojców - oni walczą, ale walczą efektywniej wiedząc, że ich kobiety są bezpieczne.

a to nie do konca - pomaganie pomaganiem, ale to, ze mamy popierac Ukraine nie znaczy, ze musimy sami sobie przy tym szkodzic


@klamkaodokna: Cały mój wpis jest oparty na tym, że to co Ty uważasz
to co Ty uważasz za "szkode" wg mnie jest "ceną"


@kuna999: powiedz to komuś choremu, komu odsuną jeszcze bardziej wizytę

to jest też korzystna dla nas w długim terminie. Jest to inwestycja na przyszłość kosztem poziomu naszego życia teraz.


wdzięczność NIE JEST WALUTĄ W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH!!!

Czyli rozumiem, że nie masz nic przeciwko temu aby Niemcy złamały obietnice i wróciły do budowy i lobbowania Europejskiej strategii energetycznej opartej na gazie ruskich
@kuna999: w skrocie, moja strategia:
-uchodzcow/imigrantow przyjmowac, na ile to mozliwe kontrolujac czy nie wnosza chorob zakaznych i czy nie sa przestepcami,
-zostawic sobie furtke do ewentualnej deportacji gdy sie beda "zle zachowywac",
-0 socjalu i udogodnien od panstwa/samorzadow, cala pomoc zostawic w rekach prywatnych inicjatyw
wdzięczność NIE JEST WALUTĄ W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH!!!


@klamkaodokna: Po pierwsze to wdzięczność nie jest walutą samą w sobie ale jest pochodną waluty. Na wdzięczności i dobrych stosunkach sąsiedzkich buduje się trwałe sojusze. A akurat kto jak kto ale Ukraińcy to naród podobnie romantyczny jak my w podejściu do sojuszy i polityki więc sojusz z nimi byłby trwalszy niż sojusz z kimkolwiek innym.

A po drugie to ja się w kontekście "inwestycji"
-uchodzcow/imigrantow przyjmowac, na ile to mozliwe kontrolujac czy nie wnosza chorob zakaznych i czy nie sa przestepcami,


@klamkaodokna: Zgadzam się ale to dotyczy głównie nie-ukraińców. Jak sytuacja wojenna się uspokoi na pewno należy podjąć współpracę ze stroną Ukraińską(o ile nie zostanie ona zamieniona kompletnie na marionetki Ruskie) i weryfikować czy jeden z drugim uchodźcom jest rzeczywiście studentem a czy przypadkiem nie przyleciał na zamówienie Łukaszenki z Nigerii 2-3 dni wcześniej. Aktualnie
A po drugie to ja się w kontekście "inwestycji" odnosiłem do słabszych Ruskich a nie do wdzięczności.


@kuna999: still, robienie laski uchodzcom nie wplywa na oslabianie ruskich - wplywa na to pomoc wywiadowcza, humanitarna, dostawy sprzetu itd.

Jakie to działania możemy podjąć aby Niemcy nie wróciły do polityki samolubnej, sami prowadząc politykę skrajnie samolubną? Przecież to aż się prosi o to aby nam powiedzieli "#!$%@? i popatrzcie na siebie".


nadal nie
@kuna999: still, robienie laski uchodzcom nie wplywa na oslabianie ruskich - wplywa na to pomoc wywiadowcza, humanitarna, dostawy sprzetu itd.


@klamkaodokna: Wpływa. Ludzie którzy mają wysoki morale i wiedzą, że ich rodziny są bezpieczne lepiej walczą niż ludzie nie wiedzący gdzie są ich dzieci i czy przypadkiem nie leżą pod 10 metrową warstwą gruzu. Tak w ogóle piszesz, że pomoc humanitarna pomaga. Czym się różni pomoc humanitarna w Ukrainie od