Wpis z mikrobloga

@matnos: Test bardzo dobrze odsiewa debili, osoby przeciętne i tych co nie umieją języka obcego. Im lepiej poukładana rekrutacja(testy, automatyzacja) tym lepszym trybikiem w maszynie korporacyjnej będziesz. Głównie cały test jaki miałem to analizowanie i przetwarzanie danych + język obcy
@matnos: amfetamina xD U mnie to były testy na inteligencję, nie wiem dokładnie jakiego typu bo się nie znam na tym, nie wiem jak się do nich można przygotować
@matnos: Spróbj jakieś testy próbne porobić na pewno są w necie. W tych testach np matma jest specyficzna bo trzeba liczyć szybko (dużo zadań a czas ograniczony) a czasem szacować w myślach.
@krunky: @matnos Szukam sobie opinii o tych testach. Nie wiem, czy one standardowo mają tak krótki czas wykonywania zadań, czy to od firmy zależy? Jak zobaczyłem, że mam 18 minut na test z rozumowania liczbowego, byłem przekonany, że to będzie cyk cyk proste strzały. No okazało się, że to były równania z czterema niewiadomymi, które trzeba było sobie rozpisać i podstawiac kolejne wyniki za kolejne itd., finalnie na 10 pytanie nie
@krunky może wtedy w nerwach za szybko napisałem. Miałem zadania typu
Produkt a to 20% sprzedaży
Produkt B sprzedaje się trzy razy lepiej od produktu c
Produkt c stanowi sumę sprzedaży produktu a i d
Produkt d sprzedaje się dwa razy gorzej od b

(dane wymyślone z dupy)
I do tego miałem dopasować wykresy.
No finalnie zaprosili mnie do firmy na rozmowę, więc musiało mi nie pójść najgorzej, ale rozpisanie tego zajmuje