Wpis z mikrobloga

Znalazłem taki ciekawy filmik od kolesia, który jest rosyjskim youtuberem i mieszka w Petersburgu. Sankcje są zajebiste i robią dokładnie to co miały zrobić:
- SWIFT poblokowany
- ceny produktów luksusowych wzrosły już ponad 50%
- nieruchomości też 
- braki gotówki w bankomatach
- uchwała Putina zabrania transferu pieniędzy na zagraniczne konta w innych walutach jeśli jesteś rezydentem Federacji Rosyjskiej
- ludzie, którzy zarabiają w obcej walucie 80% pieniędzy na nie-rublowych kontach walutowych muszą zmienić na rubla w ciągu trzech dni xD

Na tym etapie nie wiem, kto pierwszy będzie zdychał z głodu: Wania na froncie, czy Iwan w ojczyźnie.

#neuropa #4konserwy #rosja #wojna #ukraina #sankcje
Majk_ - Znalazłem taki ciekawy filmik od kolesia, który jest rosyjskim youtuberem i m...
  • 7
  • Odpowiedz
@Majk_: polataj sobie po forach na steamie, póki jeszcze ruskom nie zablokowali. Wszedłem sobie na "dyskusję" po deklaracją poparcia dla Ukrainy przez jednego ze znanych devów - przejrzałem jakieś 30 stron tego szamba. Jakieś 90% ruskich wpisów to okolice "#!$%@?ć ukraińskich nazistów". To przecież nie są boty, ani jakaś agencja PR wpisująca te bzdury w necie, tylko ruskie randomy grające na co dzień w CS i inne gry.
  • Odpowiedz
@dominowiak: oczywiście zawsze można zadać pytanie czy zagłodzenie narodu sankcjami ekonomicznymi jest skuteczne, kiedy rzeczony naród bez przerwy głoduje od trzydziestu lat.

Ja nie wiem, ale chętnie bym sprawdził.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to stoimy przed niepowtarzalną w skali historycznej szansą #!$%@? Rosji do czarnej dziury historii.


@dominowiak: Aż się prosi żeby dać się tym rosjanom wypowiedzieć i rozpropagować to po świecie, tak żeby czasem po przegranej Ukrainy nie przyszło nikomu zdejmować sankcji i wracać do biznes as usual.
  • Odpowiedz