Wpis z mikrobloga

Minus siedem stopni w Łodzi, na Ukrainie pewnie jeszcze zimniej. Dziesiątki tysięcy ruskich marznie właśnie w jakiś czołgach w----------c przeterminowaną o 7 lat srakę, z myślą że zaraz mogą oberwać przeciwpancernym, i tak od kilku tygodni, z dala od rodziny, domu. Dobry pomysł na życie mieli
#ukraina
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

każdy produkt spożywczy musi mieć termin ważności.


@RyugaHideki: będąc precyzyjnym, znam jeden wyjątek - wszelkie napoje alkoholowe (nawet p--o) powyżej 10% vol. nie muszą mieć podanej daty ważności.
  • Odpowiedz
ruskich nie widziałem, żeby ktoś w--------ł ale też nie szukałem xD


@r4do5: jadłem takie 20 lat po sugerowanej dacie spożycia, wbrew powielanym bzdurom nie są one przeterminowane, a po prostu nie dostarczają tylu wartości co w podanym okresie, jak dodamy do tego to że sołdaci nawet zgodnie z podanymi wartościami nie mieli ich na zbyt dużo to otrzymujemy super morale plus niedożywione dzieci na froncie, miejmy nadzieję że niedługo będą
  • Odpowiedz
Dobry pomysł na życie mieli


@kamiyama89: Kontraktowi wiedzieli na co się pisali. Poborowi nie mieli pomysłu na życie, tylko zostali wcieleni do wojska. Z drugiej strony czekało ich rosyjskie więzienie lub obóz pracy. Z tej perspektywy -7 w czołgu i przeterminowane żarcie to jak wakacje.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: nie sądzę, żeby zmiana wartości odżywczych była drastyczna. Najwyżej jakieś mikroskładniki, witaminy mogły z tego "ulecieć" jeśli tam kiedykolwiek były.
  • Odpowiedz
Dziesiątki tysięcy ruskich marznie właśnie w jakiś czołgach w----------c przeterminowaną o 7 lat srakę


@Igor_SNK: taaak wiedziałem że ktoś to wytknie :) tutaj chodziło mi o
"Dziesiątki tysięcy ruskich marznie właśnie w jakiś czołgach w----------c przeterminowaną o 7 lat srakę"
  • Odpowiedz