Wpis z mikrobloga

Hej

Potrzebuje pomocy prawnej jak wygląda sprawa z gwarancją w warsztatach samochodowych.

W 09.2020r oddałem auto do naprawy na kwotę 3k, dostałem gwarancje na 2 lata lub 50tyś
Na fakturze jest wszystko wypisane nr rej, vin, model lecz nie wpisany przebieg jaki był podczas naprawy i warsztat ma z tym problem ze go nie ma.

Nie minęły dwa lata ani nie minęły 50 tyś a gwarant nie chce podjąć się uznania gwarancji.

Zauważyłem ze na fakturze kupna samochodu posiadam wpisany przebieg, czy to ułatwi mi postepowanie w sądzie tym, że nie mam na fakturze naprawy przebiegu ale mam na fakturze kupna samochodu, jeżeli nie dojdę do konsensusu z właścicielem warsztatu?
Od kupna do teraz minęły 25tyś.

Co do problemu z samochodem i z naprawa jaka była dokonywana bo była ingerencja w silnik to tak, jestem pewny ze problem znowu nastał

pytam, może ktoś zna temat ;)

#warsztat #samochody #naprawa #gwarancja #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
@Takiexzycie: Jeżeli masz na przebieg 25k większy teraz niż na fakturze to jasne jest że od momentu naprawy nie minęło ponad 50k km. Sprawa w razie czego jasna. Do tego masz jeszcze przebiegi wpisywane na każdym badaniu technicznym kolejny dowód
  • Odpowiedz
@Takiexzycie: miałeś trzy próby napisania "tys" i każdy koncertowo spartoliłeś.

To nie Ty masz problem tylko warsztat, że nie wpisał przebiegu, z resztą na przeglądzie przebieg jest wbijany więc i tak wychodzi na twoje. Każdy sąd ich wyśmieje i będzie to leżało po ich stronie żeby udowodnić, że przejechałeś więcej niż 50 tys. kilometrów.
  • Odpowiedz