Wpis z mikrobloga

Prezydent Serbii Vucic mówi o ogromnych naciskach na Serbię, aby przyłaczyła sie do potepienia wojny i nałożenia sankcji na Rosje. Uważa, że to najwieksza presja na Serbię od dziesiecioleci.
Vucic mówi, że nie śpi i zapiera sie jak może aby zachowąc neutralność, nie naruszyć przyjaźni z Rosją i jednocześnie nakrecana jest atmosfera zagrożenia dla Serbii.
UE ma naciskać jeszcze bardziej niż USA - na liscie presji jest wycofanie zagranicznych inwestycji w Serbii, sankcje w sektorze bankowym, a nawet usuniecie ułatwień wjazdu do strefy Schengen.

Ogólnie jakies zaskakujace zjawisko w komentarzach jak na ten portal, bo dzisiaj nawet przewaga przeciwników Rosji. I to pomimo, że w Serbii masa kontentu jest ze Sputnika i mediów rosyjskich.
We wczesniejszych dniach tak 60% była za Rosja, a tu plusowane są te aby przyłaczyć sie do stanowiska UE.
Aczkowliek nie zdziwiłbym sie gdyby to była ustawka i zmiana ocen komentarzy to zapowiedz możliwosci zmiany stanowiska Vucica. Na dużych portalach Serbskich czasem widąc wyraźnie, że trole władzy mocno pracują.

#ukraina #serbia #rosja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Fbubepe Biorąc pod uwagę krzywdę, jaką Serbii wyrządził ten tzw. "Zachód" (choćby odłączenie Kosowa, łamiąc przy tym prawo międzynarodowe), to akurat nie jest dziwne, że skręcili w stronę Rosji.
  • Odpowiedz
krzywdę, jaką Serbii wyrządził ten tzw. "Zachód" (choćby odłączenie Kosowa, łamiąc przy tym prawo międzynarodowe)


@Emes91: Ciekawe czy Serbia teraz popiera separatyzm republik ukraińskich oraz separatyzm Kosowa? Chyba nie byliby hipokrytami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@memento_mori A tego to nie wiem. Ale jeśli chodzi o państwa zachodnie, to z całą pewnością nimi są, biorąc pod uwagę podwójne standardy względem Kosowa i względem Krymu/Donbasu.
  • Odpowiedz
  • 0
@memento_mori A to obecność zielonych ludzików jest kryterium? Bo mi się wydaje, że głównym stosowanym argumentem jest kryterium etniczne. Prawda jest taka, że gdyby zrobić referendum, to większość ludzi na Krymie i w Donbasie głosowałoby za przyłączeniem do Rosji. Podobnie było w Kosowie. Dlatego albo potępiasz jednocześnie Zachód za Kosowo i Rosję za Ukrainę, albo ich pochwalasz. Albo jesteś hipokrytą.

Ja osobiście wybieram pierwszą opcję.
  • Odpowiedz
gdyby zrobić referendum, to większość ludzi na Krymie i w Donbasie głosowałoby za przyłączeniem do Rosji.


@Emes91: Na Krymie być może, ale w Donbasie jest pół na pół, trochę jak z Górnym Śląskiem przed II WŚ. Poza tym na Krym i do Donbasu wjechała rosyjska armia pod przykrywką. To tak jakby do Transylwanii wbiła armia węgierska i ogłosiła referendum pod karabinami. Tak się tego nie robi. Ja jestem za prawem
  • Odpowiedz