Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ilekroć próbuję się nauczyć tego angielskiego to nigdy nie wychodzi. Jestem trochę starej daty, bo w tym roku 38 stuknie.
Mam tytuł inż i całe życie pracuję w jednej firmie. Nie wymaga się u nas języka obcego, ale mam dość tej pracy. Zero rozwoju i zastój intelektualny.
Rozglądam się za ofertami, ale wszędzie wymagany jest co najmniej angielski na poziomie B2. Nigdy nie umiałem porozumiewać się po angielsku, a uczyłem się go od dziecka.
Po studiach nawet jak już miałem pracę, miałem kilkanaście podejść; to szkoły językowe, to korki, ale wszystko jak krew w piach.
Dziś już mam swój wiek, ale jestem na takim etapie swojego życia, że mam mnóstwo czasu wolnego. Pracę mam w 100% zdalną, przed pandemią pracowaliśmy hybrydowo, a od wybuchu pandemii siedzimy na zdalnych. Szczerze takiej pracy pracy to w ciągu dnia na 8h mam może 3/4...
Zapisałem się do native speakera i chodzę do niego już 4 miesiąc. Gość urodzony brytyjczyk nie znający języka Polskiego. I powiem wam, że po tych 4 miesiącach progres widzę tak naprawdę żaden.. Wygląda to tak, że on do mnie gada i nawet nie wiem co on mówi. Wyłapuję jedynie słówka i drogą dedukcji czasami uda mi się domyśleć o co mu chodzi. Nawet on sam zapytał czy nie chciałbym zacząć od jakichś korków z polakiem, bo to trochę pieniądze wyrzucane w błoto.
Od czego zacząć? Możecie polecić mi naprawdę jakiś sprawdzony kurs/szkołę językową która pomoże mi dojść do tego B2? Od roku oglądam filmy i seriale tylko po angielsku i gówno to daje.
#jezyki #angielski #praca #rozwoj

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621e8c55ac0cf6f9b475e7bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest żmudna droga, też się męczę z tym angielskim (męczę to złe słowo bo w sumie takie hobby) i czasem czuję, że stoję w miejscu. Oglądając filmy z angielskim napisami ciągle pojawiają się nowe słowa i zwroty, gry słów, slang jest trudno to ogarnąć bez zatrzymywania nawet oglądając animacje dla dzieci.

Ostatnio przeglądam sobie filmiki na tym kanale, pokazuje to jak wiele uwagi trzeba poświęcić aby dobrze zrozumieć krótki
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a jak wyglądają te twoje zajęcia z nejtiwem? Ciężko mi trochę sobie wyobrazić to co mówisz, no ale może po prostu masz tak ukształtowany rozum, że nie będziesz w stanie ogarnąć innego jezyka xd? Bardzo różni są ludzie. Jest wiele metod nauki języków, popróbuj różnych. Na yt znajdziesz tego sporo.

Powiem Ci co u mnie najszybciej rozwinęło angielski, ale ja miałem diobre podstawy bo od dzieciaka grałem w gierki mmo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: najlepsze od czego możesz zacząć to seriale po angielsku z napisami (tak seriale nie filmy, bo oglądasz mnóstwo odcinków w których powtarzają się podobne zwroty i wchodzą łatwo w krew). po drugie, warto pisać z ludźmi po angielsku, z mowy ciężej się uczyć np u native speakera bo nie rozumiesz akcentu i wymowy. Ja tylko i wyłącznie przez rozrywkę dałem radę ogarnąć angielski.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem o czym mówisz bo moja droga wyglądała dokładnie tak samo, z tym, że po jednych zajęciach z nativem stwierdziłem, że potrzebuję najpierw zwiększyć swój zasób słownictwa.. Aktualnie myślę, że płynnie posługuję się angielskim (oczywiście robię trochę błędów gramatycznych ale uruchomiło mi się "gadane" i po prostu płynę )

- a więc na początek mieliłem Memrise (fiszki - dosyć fajne, kupiłem sobie nawet premium na promce na rok za 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim nie daj sobie wmówić, że jest z Tobą coś nie tak i nie nauczysz się nigdy żadnego obcego języka. Jeśli nabijesz sobie głowę takim bzdurnym myśleniem to nauka nic nie da.
Myślę, że najlepiej żebyś jednak zaczął od znalezienia dobrej szkoły językowej. Szukaj w necie takich, które mają bardzo dużo dobrych opinii, profesjonalny nauczyciel wie jak uczyć, żeby to miało sens. Umów się na rozmowę z lektorem, który
  • Odpowiedz