Wpis z mikrobloga

Hej Wykopki.
Ogólnie nie zwracajcie uwagi na to, że jest to nowe konto. Nie chciałem w to mieszać swojego głównego profilu.

Część z was, wolontariuszy (dzięki wielkie za każdą pomoc!), którzy byli na granic przez weekend na granicy w Korczowej (Hala Kijowska w Młynach) może mnie kojarzyć jako tłumacza w czerwonej kurtce.

Chciałbym się odnieść do "informacji" krążących po internecie o "śniadych książętach" (A wiem sporo bo jestem tam codziennie od piątku). Nie wierzcie w to co ludzie publikują (tak ten filmik z napaścią na sklep jest prawdziwy). W 99,9% są to fejki tylko żeby z dezinformować ludzi w Polsce. Nie mówiąc już tym, że są w większości ludzie "ciemni". Tak, są. Powodem jest to, że jak tylko podjeżdża autobus z ludźmi to wszyscy Ukraińcy są od razu zabierani. Przez swoje rodziny, znajomych lub wolontariuszy z całej Polski. Nie mówiąc już o autokarach PSP, które w pierwszej kolejności biorą kobiety z dziećmi, a mężczyźni zostają.

Jestem bezpośrednio na pierwszej linii i pomagam nie tylko tłumaczyć z ukraińskiego, ale także często rozmawiam z tymi "drugimi" imigrantami (a nawet ostatnio częściej) i są to zwykłe osoby bez żadnych niecnych planów. Oni chcą po prostu dostać się do jakiegoś większego miasta i złapać samolot do swojego kraju. Powiedzmy, że 20% z nich chce się dostać gdzieś na zachód.
Tak, to prawda że z niektórymi jest problem, ale jest to promil ludzi i najgorsze incydenty jakich byłem świadkiem to to, że jedna grupa chciała kupić a-----l (Gratki dla policjanta, który ich wywalił ze sklepu za to), albo kręcenie nosem, że dostali niemarkową kurtkę.

Tak, widziałem filmik tego ratownika i nawet z nim gadałem. Muszę stwierdzić, że nie ma on szerszej perspektywy bo nie jest tam od początku tak jak ja i widzi tylko nielegalnych imigrantów.

Zacznijcie myśleć samodzielnie, a nie ślepo we wszystko wierzyć.

Jeżeli ten post znajdzie jakiś odzew to mogę wam opisać jak wygląda sytuacja (aktualna lub z poprzednich dni), z jakimi problemami się mierzymy lub jakie są historie ludzi uciekających z Ukrainy.

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, że spadnie. Celowo to oznaczyłem. Nie nie wstydzę się, ale odpowiadałem w różnych znaleziskach i nie chcę żeby brano mnie przez pryzmat moich odpowiedzi czy poglądów.
  • Odpowiedz
Tak, widziałem filmik tego ratownika i nawet z nim gadałem. Muszę stwierdzić, że nie ma on szerszej perspektywy bo nie jest tam od początku tak jak ja i widzi tylko nielegalnych imigrantów.


@Wolont_red: tak jak w covidzie, ratownickie dzbany są tak wiarygodni jak Putin.
  • Odpowiedz
@Wolont_red: Znajomy z pracy, który mieszka na co dzień w Przemyślu też potwierdził, że to fake news z tymi imigrantami. Oczywiście są oni na granicy, ale nie dochodzi do jakichś grubszych akcji z ich strony. Także jak widać "ktoś" ewidentnie próbuje namieszać i przerzucić uwagę gdzie indziej.
  • Odpowiedz
Ale wiesz że multikonta na wykopie są zabronione? xD

@czendor: @bitcoholic: @mariowtetrisie: @Vosemite: Według wykładni wykopu kara za multikonto należy się, gdy służą one do obejścia zasad obowiązujących na portalu, czyli np:
- używanie jednego konta do podbijania treści publikowanych na drugim (plusowanie, komentowanie),
- omijanie bana nałożonego na pierwsze konto.
  • Odpowiedz
@Wolont_red: nie tłumacz, wiem jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to jest dzban. Skoro jest ratownikiem to powinien się liczyć, że dla niektórych kręgów może być autorytetem, ot najlepiej żeby nic nie mówił. Ratownicy się już tak nagadali przez ostanie dwa lata, że powiem im kolokwialnie niech w----------ą i robią to za co im płacą, a nie gwiazdorzą. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz