Wpis z mikrobloga

Robimy nowe zamówienie na stal, blachy, profile zamknięte- firmy (oferty mamy z dwóch firm aktualnie - Trójmiasto) wyskakują z cenami dochodzącymi nawet do 10zł za kg.. Handlowiec mówi, że dystrybutorzy przestali sprzedawać towar itd. Serio w związku z wojna jest znowu taka podwyżka, czy pojechali po bandzie i spekulują? Może ktoś siedzi w branży i wie coś na ten temat. Przed konfliktem cena ok 5zł u nich.
#stal #cenystali #materialybudowlane #budowa #gielda
  • 6
@hohocat nic nie mów. Nawet nie chce wiedzieć ile zawołają za aluminium teraz. Już miałem podwyżkę swoich profili prawie o 100% w związku ze zmianami cen na giełdzie kilka miesięcy temu...
@hohocat: mam ten sam problem, znalazlem dostawce jeszcze dzisiaj udalo mi sie 10t sciagnac w cenie 4,95 blacha s235, chwile pozniej ofertowali mi na 6 ziko, natomiast jeszcze pozniej przestali ofertowac w ogole. Rozmawialem z kilkoma przedstawicielami, to tez sa w mega szoku bo prawdopodobnie blach moze braknąć. Moze strasza moze nie ale, podobno spowodowane to jest brakiem dostaw samej rudy, ktora w duzym stopniu ciagnieta byla z ukry i rosji,
Witamy w nowej rzeczywistości. Branża wentylacyjna here. Zamówiliśmy w tym tygodniu trochę ponad 17 ton stali ocynkowanej już w nowej cenie po podwyżce o 18%. Trudno, wojna jest, bierzemy. Dziś nagle dostaliśmy informację, że wszystkie zamówienia wstrzymane. Kto pierwszy przedpłata ten lepszy. Aha i informacja, że to w sumie wszystko co mają i cytuję "obecnie wisi widmo całkowitego braku stali ocynkowanej". Wesoło będzie w najbliższych dniach.
Cześć, pracuje w hurtowni stali i sytuacja na rynku jest mocno nieciekawa. Arcelor, Koszyce bez wsadów. Spora cześć produkcji blach ocynkowanych Arcelora jest w Kazachstanie (no niestety ciężko to teraz przywieźć).
Kontrakty są odwoływane lub renegocjowane. Arcelor podniósł już cenę blachy w kręgu o około 400€