Wpis z mikrobloga

W sumie to jak już się dzielimy na drużyny a w powietrzu wisi napięcie, to czy my, oficjalne przedmurze i tarcza europy, nie powinniśmy poluzować obostrzeń co do broni?

Z jednej strony niesie to pewnego rodzaju ryzyko że niektórym #!$%@?, z drugiej na 100 obywateli przypada w naszym kraju zaledwie 1.6 sztuka broni (co jest zatrważająco niskim współczynnikiem na tle europy w ogóle), a z 3ciej to jednak w takich warunkach pewniej bym się czuł wiedząc, że 2-3 osoby na osiedlu potrafią jednak strzelać i mogłyby straszyć z okien w trakcie rosyjskiej misji pokojowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina
  • 6
@Puszkov: Hmm. Moze ulatwic pozwolenie na bron. No i mozliwosc zakupu legalnie bez pozwolenia na czas konfliktu? Ogolnie w Szwajcarii posiadanie broni jest legalne i jakos sie tam nie zabijaja. Nad tym mozna dlugo debatowac.
@Fiba00: no bo to kwestia oswojenia i wyrobienia pewnej kultury. Tylko żeby było co wyrabiać to trzeba poluzować obostrzenia, które są dość surowe.

Osobną kwestią jest to, że w tym rządzie po prostu wiele osób zaszło Polakom za skórę i prędzej zwrócą skradzione pieniądze niż takie prawo rzeczywiście zaproponują xx
@Puszkov: jak się zgłosisz jako ochotnik w czasie wojny to cię wyślą do obierania ziemniaków czy noszenia leków, ja nie wiem co wam wpadło do łba, że się zgłosicie i dadzą was na pierwszą linię albo od razu do jakichś komandosów...
nie powinniśmy poluzować obostrzeń co do broni?


@Puszkov: Mnie zastanawia, co będzie na Ukrainie z tą całą bronią rozdaną cywilom kiedy konflikt się zakończy?
Powie jeden z drugim, że zgubił, albo, że mu się uszkodził i wyrzucił, a faktycznie kałach pod materacem na wypadek jakby sąsiad fikał. Jak oni planują ich z tego rozliczyć?