Wpis z mikrobloga

Zaczyna mi brakować miejsca na iphonie i tak sobie patrzę w te statystyki co ile miejsca zajmuje. No i mam kilka aplikacji które zajmują po 2-3gb. Część jak snapchat czy telegram udało mi się znaleźć w aplikacji coś typu "usuń pamięć podręczną". Ale w kilku aplikacjach czegoś takiego nie ma. Nawet sama aplikacja facebooka zajmuję prawię 1gb i też nigdzie tam nie znalazłem opcji czyszczenia. Jak mam powywalać dane z aplikacji które tak bardzo spuchły? Dodam tylko, że z poziomu ustawień iphona nigdzie się tego nie da skasować.
Dodatkowo jeszcze zjechałem sobie na dół i tam są dwa takie smaczki:
Systemowe - prawie 7gb
Inne - prawie 6gb
to normalne czy jednak dziwnie dużo?
#iphone #apple #ios
  • 4
@Vadzior: Zaznacz po prostu w ustawieniach żeby Ci się offloadowaly aplikacje których nie używasz - wtedy telefon sam będzie usuwał pliki tego z czego korzystasz mało - zachowa backup danych i ustawień, wywali wszystkie pliki i ściągnie je w razie potrzeby. Jedyny minus tego jest taki że w razie czego aplikacja będzie się po prostu ściągać i trzeba chwilę poczekać, używam od lat i mi nie przeszkadza, w sumie teraz mam
@Axoi: Ale ja te aplikacje co mają po te 2-3gb to używam codziennie. Akurat fb to tylko 1gb ale są inne appki które mają tych danych prawie 3gb i nigdzie nie idzie tego oczyścić.