Wpis z mikrobloga

kto jest onucą? ostatnio na wykopie trwa poszukiwanie rosyjskich agentów wpływu, zrobiłem diagram kto jest onucą w poszczególnych blokach i wyszło mi że jeśli chodzi o:

1. wspieranie polityki energetycznej Putina wygrywa zdecydowanie Lewica, popierają politykę emisyjną, przeciwni atomowi (za wyjątkiem RAZEM) pierwsze plany dostarczania gazu w 1997 r, z Norwegii uwaliło SLD, PSL niewiele lepiej Pawlak jeszcze w styczniu mówił że Baltic Pipe jest niepotrzebny i powinniśmy mieć długoletnią umowę z Rosją

2. w kategorii polityka zagraniczna złotą onuce wygrywa Konfederacja, uniosceptyczna z pomysłami na PolExit, z dziwnymi wypowiedziami o NATO

3. wojsko znów Onuca dla Lewicy, przeciwnicy zwiększenia finansowania Armii, powszechnego dostępu do broni i przeszkolenia obywateli

4. polityka historyczna, nikt nie zasługuje w mojej ocenie na bycie sługą Putina, resentymenty o Wołyniu, Wschodzie to śpiewka Konfederacji, z drugiej strony "europeizacja" polskości, ojkofobia i osłabianie patriotyzmu na rzecz pacyfizmu to domena Lewicy

#wojna #neuropa #ukraina #4konserwy
Pobierz juras1073 - kto jest onucą? ostatnio na wykopie trwa poszukiwanie rosyjskich agentów ...
źródło: comment_1646157100L27JZoDeWqMCqsUWNTiArL.jpg
  • 3
@juras1073: Czyli radykałowie z obu stron, co potwierdza teorię onuctwa z wielu, wielu źródeł. To spolaryzowany konflikt między prawicą i lewicą tak naprawdę rozrywa tkankę społeczną w każdym kraju zachodu, nie dając przy tym dojść do głosu zrównoważonemu, merytorycznemu centrum.
@Docent_Jan_Mula: owszem w przypadku wojny, wtloczone do umysłu tego rodzaju treści obniżają znacznie morale i checi do walki za ojczyzne, z drugiej strony nie chciałem dawać na czerwono bo mają też pozytywne zasługi poprzez wspominanie wielokulturowości rzeczpospolitej czy jawne przyznawanie naszych przewinien np. sprzeciw gloryfikacji "Burego''