Wpis z mikrobloga

Ryzen 5 5600x

Czy skakanie temperatury od 38 do 45 w spoczynku jest normalne?
W dodatku odpalając Cinebench momentalnie skacze do 70 a wentylator #!$%@? pewnie na 80% mocy.

Odpaliłem starszy komputer z i5-8400 i tam w Cinebench więcej niż 60 nie skoczyło a do tego 3 razy cichszy niż mój który jest dużo droższy :C

#pcmasterrace #komputery #ryzen
  • 12
@getin: chłodzenie bequiet dark rock 4 więc to nie kwestia chłodzenia, chyba że coś źle zamontowane..
najbardziej dziwi mnie ten kontrast bo jak odpaliłem starszy pc to temperatury i kultura pracy dużo lepsze
@flux22: skoki temp na ryzenach są normalne. albo ustawiasz sobie stałe obroty np w zakresie 0-60 stopniu (nie wiem, z 40%) albo zwiększasz czas reakcji wentylatórw na zmianę temp, aby się rozkręcały no dopiero jak temperatura jest 1s wyższa.

możesz też w biosie włączyć amd cool and quiet jak nie masz.

nowe ryzeny mają bardzo mała powierzchnię oddawania ciepła i to szybko się grzeje + ciężej to ciepło 'odebrać' aby schłodzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@flux22: normalne. Właściwie to wydaje mi się, że na 3700x miałem tak samo jak teraz na 5900x. Nic mu nie będzie. Co do hałasu to poustawiaj krzywe wentylatorow.
@flux22: co do skoków to pomyśl że strumień ciepła jest również funkcją powierzchni, z chipletu tą samą ilość wat będzie trudniej odprowadzić. Będzie grzanie się, będą skoki. Częściowym obejściem problemu wycia jest aio albo custom loop gdzie prędkość wentylatorów jest dobierana do temperatury wody bo ta zmienia się powoli niezależnie od tego co robi procesor.