Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, wie ktoś może jak zrobić działającą paginacje z offsetem albo zna jakiś fajny tutorial? Męczę się nad tym od jakiegoś czasu i nic mi nie wychodzi;( Próbowałem skorzystać z tego, ale coś nie wychodzi... http://codex.wordpress.org/Making_Custom_Queries_using_Offset_and_Pagination

Dokładnie chodzi mi o wyrzucenie najnowszego komentarza z listy (tylko na pierwszej stronie). #wordpress #php #webdev
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoonSquad: tak żeś to wytłumaczył, że rozwiązanie pewnie bliżej niż zrozumienie o co Ci chodzi ;P

Querujesz komentarze i chcesz pozbyć się pierwszego tak?

No i pastebin ;P
  • Odpowiedz
@npsr: dzięki wielkie za odpowiedź:) tutaj kod w pastebinie:D http://pastebin.com/atEjWDjw W chwili obecnej wyrzuciłem całkowicie offset. Po prostu na stronie głównej mam tego loopa (10 artykułów na jednej stronie) i chciałbym wyrzucić najnowszy artykuł z niego:P

Próbowałem tej metody z kodeksu, ale nic się nie zmieniało:(
  • Odpowiedz
@npsr: dokładnie tak chcę zrobić:) chcę wyrzucić tylko z pierwszej strony, bo na górze strony głównej jest zawsze wrzucony najnowszy artykuł z większym obrazkiem za pomocą WP_Query i własnych pól i nie chcę go dublować
  • Odpowiedz
@npsr: strona główna, w kategoriach bez offsetu. To znaczy to jest cześć kodu z loopem, tam pod spodem jest jeszcze

php getsidebar(); ?><br /
<?php get
footer(); ?>

chyba, że Ci chodzi jeszcze o coś innego:P
  • Odpowiedz
@npsr: w obu przypadkach offset działa i wyrzuca najnowszy artykuł, ale druga i dalsze strony w paginacji nie działają (po kliknięciu nic się nie dzieję oprócz zmiany URL na /strona/2) :( czytałem o tym, że offset nie działa z paginacją normalnie dlatego nie mogłem sobie poradzić z tym (jedyne co osiągnąłem dotychczas to wyrzucenie tego najnowszego i też nie działała paginacja)
  • Odpowiedz
@GoonSquad: dobra, ale ta druga wersja bez offsetu też nie bangla?

Mówisz, że w obu przypadkach zmienia się link a Ty co dokładnie widzisz? Pustkę? Szablon ale bez treści czy jak?

+ trochę Ci posprzątałem, bo bałagan to może być w domu a w kodzie nie wolno ;D http://pastebin.com/ih26fbvP
  • Odpowiedz
@npsr: W tym pierwszym kodzie offset rzeczywiście wyrzuca najnowszy artykuł, ale jak klikam w paginacji w stronę 2 to nic się nie zmienia (pokazuje ciągle te same artykuły). Z kolei teraz w tym drugim dodałem w 4 linijce "i" przed "++", bo wyrzucał błąd z tymi plusami i offset działa na pierwszej stronie jak powinien (wyświetla 9 artykułów - bez tego najnowszego). Jak wchodzę w drugą stronę paginacji to artykuły
  • Odpowiedz
@GoonSquad: czyli prawie działa ;)

tak, też widzę właśnie, że próbowałem zwiększyć wartość niczego ;) Spróbuj zamienić ishome() na isfront_page() i jakby to nic nie dało dodaj za tymi plusami echo $i; i podaj mi pierwszą wartość jaką wypluje na głównej i na starszych postach. (powinno dać 1 na głównej i 2 wszędzie indziej) ;)
  • Odpowiedz
@npsr: Może lepiej tak to zobrazuję (1 to najnowszy post, 2, 3 itd... to kolejne) (Najnowszy post czyli jedynka będzie w nawiasie bo jest przez wpquery dołączana i ma większy obrazek:P PS na każdej stronie to ten sam artykuł - najnowszy w całej historii)

Pierwsza strona: (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Druga strona: (1) 11 12 13 14 15 16
  • Odpowiedz
@GoonSquad: czyli wszędzie jedno i drugie zwraca true, chociaż nie powinno.

Dobra, tak się kompletnie nie powinno robić, ale spróbuj tak:

dopisz sobie w functions.php coś
  • Odpowiedz
@npsr: teraz obie strony (1 i 2) wyrzucają najpierw 2, ale offset nie działa:( jakby dało się na pierwszej zrobić z offsetem tak jak wcześniej było, a drugą zostawić taką jak teraz to byłoby super:D
  • Odpowiedz