Wpis z mikrobloga

W ogóle wiem , ze to nie popularna opinia ale Putin się na to wszystko przygotował ;./

@ExTc: Przygotował się ale myślał że z Ukrainą łatwo pójdzie i sprawa rozejdzie się po kościach dość szybko. Te rezerwy szybko się skończą jeśli zachód utrzyma sankcje i będzie dalej izolował Rosję a wszystko na to wygląda. Pytanie brzmi czy Puchatek rzuci im jakiś ochłap żeby nie zdechli z głodu w zamian za
  • Odpowiedz
nie rozumiem w sumie za bardzo po co trzymać rezerwy złota i walut w obcych krajach i obcych bankach?


@Positano1: a to w sumie dobre pytanie ale może chodzi o płynność? Jak masz złoto w skarbcach a potrzebujesz na cito bronić kursu waluty to jak to zrobisz? Nie wyślesz przecież na szybko konwoju z ciężarówką a nikt nie zrealizuje drugiej strony transakcji póty nie odbierze tego konwoju. To kwestia dni
  • Odpowiedz
@gatineau: hmm masz rację, no ale przecież r0sja wiedziała że zaatakuje ukraine i mogli wziąć pod uwagę że te rezerwy zostaną zajęte, ja się aż tak na tym nie znam ale to jest na prawdę głupie że tak sobie dali zająć mogli to trzymać gdzieś gdzie wiedzieli że im tego nie zajmą na przykład w chinach chociażby
  • Odpowiedz
@Positano1: chyba się nie spodziewali takich sankcji

Przed wojną „opcja atomowa” to była blokada SWIFT. Zamrożenie aktywów banku centralnego to coś absolutnie bezprecedensowego, nie wiem w ogóle skąd się ten pomysł wziął na stole i jakim cudem zostało to wprowadzone - blokada swift to przy tym jakaś dziecinna igraszka. Nie wiem w co gramy na Zachodzie ale chyba poszliśmy all-in na obalenie reżimu Putina

I chyba ma to sens, który
  • Odpowiedz