Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Zabawna sytuacja. Przed chwilą dosłownie zadzwonił do mnie numer 793 884 036. Rozmowa przebiegła następująca:

- Dzień dobry, rozmowa jest nagrywana, czy Pan X Y (tu moje dane)
- a w jakiej sprawie?
- finansowej.
- Skąd Pani dzwoni.
- Proszę Pana, nie powiem dopóki nie potwierdzę, że rozmawiam z odpowiednią osobą

xD

Miał ktoś podobną sytuację? w necie sprawdziłem na stronce typu co to za numer? ,że niby windykacja inkaso, no ale potwierdzenia nie mam, tak samo jak nie mam długów xD

#finanse #pieniadze
  • 18
Dzwoniono pewnie z banku. Takie prawo żeby Ci przekazać wiadomość muszą cie zweryfikować np dot to tajemnicy bankowej. Błąd ze nie powiedzieli ci skąd dzwonią
@Mysi: dlatego teoria ze dzwonią faktycznie z Banku upada. Zawsze się przedstawiają mówią skąd dzwonią, a tutaj ani informacji skąd, ani kto co nie powinno być tajemnicą. I to info o nagrywaniu na starcie, a automat tak zajebisty, ze az "buczało" w słuchawce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś się pomylił albo zapomniał. You will never know. Wpisz nr w Google i zobacz czy są opinie na ten nr
@Jonn: Tak myślę, że to próba oszustwa po prostu, dzwonią, że masz dług i proponują ugodę, Ty masz sie poczuć, że chcesz mieć tylko święty spokój, zapłacić i zapomnieć. Handel numerami telefonicznymi mnie męczy, co drugi dzień odbieram telefon któremu musze mowic zeby wymazali mój numer z bazy, fotowoltaika, wielkopolskie dba o zdrowie i 10 innych...
@rtoz: Miałem podobną sytuację ostatnio. Rozmowa przebiegała podobnie z tą różnicą, że typ mówił nie wyraźnie i pytałem się go cały czas co do mnie mówi. Zaczął do mnie przeklinać w pewnym momencie xD
więc kazałem mu, równie kulturalnie, #!$%@?ć
@rtoz: Do mnie kiedyś zadzwonili z podobną informacją. Podobno sprawę przedstawią dopiero jak się zidentyfikuję. Jak zapytałem, jakie dane będą potrzebowali, to pani oznajmiła, że PESEL i nazwisko panieńskie matki xD Roześmiałem się i stwierdziłem, że nie jestem zainteresowany, na co pani odparła "ale nie będę mogła panu udzielić informacji dotyczących sprawy", a ja odpowiedziałem, że to oni dzwonią i jak mają do mnie jakąś "sprawę" to niech powiedzą czego w
@komto_dotaguf: I prawidłowo! Ja w sumie nic nie powiedziałem, tylko rozłączyłem. Trochę teraz żałuję, że nie pograłem z nią w grę trochę co by jej sie odechciało, ale chyba juz mnie te telefony znudziły od nich wszystkich razem wziętych. No nic, jak to mówią - #!$%@? z nimi.
@rtoz: Konsultant który do ciebie dzwoni musi podać imię i nazwisko oraz z jakiej instytucji dzwoni, o ile dzwoni z banku. Jeśli nie przedstawia się na żądanie to olej i rozłącz się.
@S-Type: Strasznie irytujące. Dostają te bazy numerów na potęgę, czekam na ważny telefon to odbieram, tak to zazwyczaj olewam, bo jak cos waznego to zadzwoni z 3 razy jeszcze.
@rtoz: Na mój prywatny numer w Plusie praktycznie nikt nie dzwoni, ale formowy z Orange jest masakrowany wszelkiego rodzaju ścierwem marketingowym... Niby odwołałem wszystkie zgody, ale chyba jest za późno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@S-Type: Wlaśnie nie wiem, czy takie jaja się nie zaczęły po tym jak sie przeniosłem do Flexa... Kurde cięzko mi to osadzić teraz na osi czasu. Oceniam jednak prawdopodobieństwo na średnio-wysokie.