Wpis z mikrobloga

Swoją drogą to pięknie teraz widać w jakiej bańce propagandowej żył wykop przez tyle lat. ruskie trolle robiły dobrą robotę.

Zachód był uważany za zgniły twór, który nie jest w stanie się obronić. Samo LGBT, feministki i upadające kraje bez pomysłu na siebie i wojsko, które ucieknie po pierwszym wystrzale.

Wschód - ciągłe inwestycje w armię, masa wojska na chodzie, memy z putinem jeżdżącym na niedźwiedziu.

I ta wojna zweryfikowała tą wizję świata. Okazało się jak zawsze, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje i ci potężni ruscy wyglądają jak dzieci we mgle a NATO jak sprawna machina wojenna, która nawet nie musi bezpośrednio zaangażować się w konflikt, żeby zrobić ogromną różnicę.

#ukraina #wojna
  • 87
  • Odpowiedz
@Murasame: aha, USA okazało się silne militarnie (ojej, co za zaskoczenie), więc wszystko, co robi każda lewicowa partia na świecie jest prawdziwe i nie podlega krytyce.

Kuźwa, z kim ja tu siedzę na portalu...
  • Odpowiedz
@Murasame: zweryfikowało ruskich, ale co z tego? Nie oznacza to, że na Zachodzie problem z BLM, patusami z LGBT (nie łączyć z normalnymi ludźmi innych orientacji) i innymi brudasami z Antify nie istnieje
  • Odpowiedz
@Tymajster: ? Sugerujesz, że liderka ruchu BLM nie jest marksistką? Przecież sama to wprost powiedziała w wywiadzie.

Żyj dalej w świecie 0-1, w którym nie ma czegoś takiego jak problem neomarksizmu. Wojna na Ukrainie nie spowodowała, że marksiści wyparowali ;)
  • Odpowiedz
@Murasame: W przypadku odparcia ruskich czekam jeszcze tydzień-dwa, by zrobić podsumowanie - ile ruskich trolli, których podejrzewałem i mam oznaczonych w notatkach zamilkło od wprowadzenia sankcji. Bardzo mnie ciekawi, czy typowałem dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Murasame: Zachód mimo wszystko miał dużo szczęścia, że Ukraina wytrzymała tych parę dni. Reakcja była spóźniona. Gdyby Rosja była mocniejsza i w 2 dni zajęła Ukrainę, to nie byłby w stanie już zrobić nic. Trzeba było wspierać Ukrainę wcześniej, jeszcze przed atakiem.


@Ignite: I myslisz ze wytrzymali tyle tylko dzieki silnej woli i sprzętowi kupowanemu przez takie ledwo zipiące państwo?
  • Odpowiedz
@Tymajster: https://nypost.com/2020/06/25/blm-co-founder-describes-herself-as-trained-marxist/

Dlaczego pojęcie neomarksizm miałoby być dnem i dlaczego mieliby używać go wyłącznie alt righty? Ja rozumiem, że może to pojęcie kogoś piec, bo kojarzy się negatywnie w społeczeństwach postkomunistycznych, ale rzeczywistości nie można zakłamywać ¯\_(ツ)_/¯ Wybuch wojny nie sprawił, że dotychczas głoszone idee (zarówno lewicowe jak i prawicowe) zniknęły i doszło do unifikacji poglądów

OP sugeruje, że wojna na Ukrainie to wojna między lewicą a prawicą, co jest jakimś
  • Odpowiedz
Samo LGBT, feministki i upadające kraje bez pomysłu na siebie i wojsko, które ucieknie po pierwszym wystrzale.


@Murasame: wykopowe prawactwo z tym LGBT zawsze mnie śmieszyło. Jak się wyjdzie z domu to tych ludzi i tak nie widać, nikt nie chodzi po ulicy krzycząc o swojej orientacji tak jak straszy конфедерация. Geje itd. są zajęci własnym życiem. I każdy normalny ma w dupie to co robią sobie inni dorośli ludzie, dosłownie
  • Odpowiedz
Samo LGBT, feministki i upadające kraje bez pomysłu na siebie

NATO jak sprawna machina wojenna, która nawet nie musi bezpośrednio zaangażować się w konflikt, żeby zrobić ogromną różnicę.

@Murasame: Przecież jedno nie przeczy drugiemu. Jedno to kwestie obczajowe/społeczne, a drugie to gospodarka/armia itd Chyba nikt nie przeczy, że takie niemcy czy francja są potęgą pod względem gospodarczym czy wojskowym
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza
@Murasame
Pragnę zauważyć, że to nie zachód walczy tylko wysyła broń (i to na poczatku nawet tego nie chciał robić). Do obsługi tej broni potrzebne są rece - ręce Ukraińców, a nie sojaków z zachodu - no chyba że mowimy o wysłanych hełmach przez Niemców to wtedy głowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Murasame: Warto dodać, że jeden z tych trolli (wpisy kopiuj-wklej od putin0wskiej, zbanowanej zielonki) chwilkę wcześniej udzielał się na #przegryw ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeszcze wczesniej na #bialorus. To trochę mówi o skali fejków na przegrywowych tagach (tak, nie tylko na politycznych)
  • Odpowiedz
@Murasame: Ciekawe, która armia z zachodu europy byłaby w stanie dzisiaj stanąć do walki z Rosją. Wielka Brytania i Francja? Niemcy mają 150k armię, od lat niemodernizowaną.
Ukraina przygotowywała się do wojny, bo było jasne, że Putin wyciągnie po nią ręcę, a samo zgrupowanie wojsk i operacje, które odybyły się w ostatnim czasie coraz bardziej przekonywały ekspertów, że atak jest bardzo możliwy, przygotowany wręcz książkowo, sama ofensywa do tej pory niekoniecznie.
  • Odpowiedz
Ale właśnie się okazało że zachód za mało inwestuje w armie a głównym gwarantem bezpieczeństwa jest USA zamiast europejskie kraje nato. Do tego za dużo uwagi poświecano lgbt, ekologii i mniejszym problemom podczas gdy w tym czasie karmiło się potwora który rósł w siłę i przez dalsze uzależnianie się od jego surowców teraz europa również mocno odczuje sankcje. Zachód kompletnie nie sprawdził się strategicznie przez ostatnie lata a teraz tylko dzięki trudno
  • Odpowiedz