Wpis z mikrobloga

  • 38
Hej, nataliści gdzie jesteście ?

Czy nie chcecie teraz powiedzieć antynatalistom że jak postrzegają świat jako skrajnie niebezpieczne i okrutne miejsce to mają problemy psychiczne?

#antynatalizm
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@galek:

teraz wrzuca jakieś zbiorki na cierpiące z powodu wojny dzieci.

To źle? Nie przepadam za nią, ale pod tym względem robi więcej niż większość osób na tym tagu i tu będę jej bronić. Pomaga tym, którzy żyją i to się chwali, nie rozumiem czemu używasz tego jako zarzutu. Spoko, gdyby nie było tych dzieci, to by nie trzeba było pomagać, ale te dzieci SĄ, czy Ci się to podoba
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Nikt tutaj nie robi beki ani nie krytykuje, że ona pomaga(bo to akurat każdy pochwala), tylko beka jest z jej postawy, gdzie wcześniej pod każdym jednym wątkiem #antynatalizm pisała jakie to bezpieczne dobre czasy mamy, że Putin nie zaatakuje itd. a teraz schowała głowę w piasek, i już pod tagiem się nie wykłóca, bo wie że tutaj #antynatalizm miał rację ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@Sandrinia nie mam nic do samego pomagania dzieciom.

Ale to wskazuje na to że jej tezy o tym że nic złego stac się nie może były błędne i sama sobie zaprzecza.

Pewnie też wyciągnie z tego wszystkiego błędne wnioski że warto się rozmnażać bo ludzie sobie pomagają.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Sandrinia tak i przez takie pomyłki i brak umiejętności logicznego myślenia stwierdziła że rozmnażanie to świetny pomysł i skazała jakiegoś człowieka na przymusowe istnienie na tej planecie.

Natalisci zawsze jak dochodzi do tego że trzeba przyznać rację mowia:

Ale cóż pomyłemczka zdaza się trudno, takie życie, trzeba zyc dalej etc...
  • Odpowiedz
@galek: akurat jestem antynatalistką, ale rozumiem tok myślenia tych, którzy mają dzieci, bądź chcą je mieć. Mniej wojenek, więcej wyrozumiałości, nie bez powodu rzadko udzielam się na tagu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@Sandrinia ja nie atakuje jej osobiście ale poglądy które głosi

Jak pisze żeby się rozmnażać bo swiat to piękne miejsce to jej wyjaśniam że nie...

Ale nie dociera
  • Odpowiedz
@galek: nie masz na to wpływu, przekonanego nie przekonasz i działa to w obie strony. Po co się tak przepychać...tylko więcej podziałów to wywołuje, tak jakby było ich mało.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Sandrinia Ok czyli jak ktoś robi coś złego komuś innemu to nie wolno mu zwracać uwagi?

To tak jakby nie można nic robić przestępcy bo i tak nie zrozumie
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Sandrinia pisze na tym tagu bo może kogoś to skłoni do myślenia, jeśli ten temat nie będzie przez nikogo podnoszony to wątpię że ludzie samodzielnie nakierują się na tak nieintuicyjny pogląd jakim jest antynatalizm
  • Odpowiedz
@galek: prowadzić dyskusję, dawać argumenty - tak, ale na tym tagu często zamiast tego jest pogarda dla życia i rodzicielstwa, co mi się nie podoba. Owszem, raz obraziłam ciemnienie, ale to było za to, że ona obraziła mnie wcześniej (o czym rzekomo nie pamięta bo niby moderacja zdjęła jej wpis). Nie każdy ma takie przemyślenia. Za to każdy ma swoje życie i jest ono różne, jedni mają lepsze, drudzy cięższe,
  • Odpowiedz
@galek: umoralnianie na siłę. To co jest najlepsze dla Ciebie, niekoniecznie jest najlepsze dla innych. Tak, zajechało relatywizmem, ale takie właśnie mam zdanie. Rób, co uważasz za słuszne, skoro widzisz w tym sens, nic mi do tego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Sandrinia ja patrzę na interes dzieci które zmusza się do życia w tym świecie, a nie na ich rodziców.

Chyba coś na bakier z tym twoim antynatalizm
  • Odpowiedz