Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie DRONÓW. Są filmy (bardzo fajne swoją drogą) jak drony strzelają to celów na ziemi, kolumny wojskowe itd. pytanie mam takie: na filmach jak celują w obiekty to zdaje się jakby (te drony) stały w miejscu (chociaż są to normalnie obiekty jak samoloty tylko bezzałogowe) i jak to robią że obraz w ogóle nie nie zmienia, nawet kąt patrzenia na cel, który jednak powinien się trochę zmieniać w miarę poruszania się drona. A drugie pytanie, dlaczego te np kolumny nie s---------a i nie widać popłochu jak leci dron? Przecież już chyba wiedzą że to nie jest latawiec na sznurku. Raczej jest widoczny

#ukraina #wojna #drony #defence24 #wojsko
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakub972: jakbym miał strzelać (hehe) to one są stosunkowo wysoko i lecą powoli. to sa lekkie konstrukcje i moga sobie pozwolic na powolny lot. do tego bardzo dobra stabilizacja kamer.
  • Odpowiedz
@jakub972: tureckie drony latają 130-220km/h na wysokości 5000m+ mając 12metrów rozpiętości skrzydeł - ciężko to zauważyć na niebie a że porusza się nieprędko to i obraz w miarę stabilny z tej wysokości :D
  • Odpowiedz
A drugie pytanie, dlaczego te np kolumny nie s---------a i nie widać popłochu jak leci dron?


@jakub972: Byłeś kiedyś na defiladzie? Słyszałeś jak jadą czołgi i transportery opancerzone coś? Bo ja jeden wielki szum. Taki dron operuje bardzo wysoko więc musiałaby być względna cisza by kolumna się zorientowała i do tego czyste niebo.
  • Odpowiedz
@jakub972: TB2 są stosunkowo nieduże i latają na pułapie 5 km - trudno je dostrzec gołym okiem. Stateczny obraz to chyba wynik szerokokątnych systemów obserwacji i małego promienia po którym dron krąży na niebie.
  • Odpowiedz