Wpis z mikrobloga

To jest dla mnie mega dziwne w naszym narodzie

Polak w czasie pokoju: Ty lewaku, ty prawaku, gonić "pedałów", "upaińców", masa nienawiści, złych słów i emocji
Wybucha wojna, też Polacy: Tysiące kierowców wozi Ukraińców wgłąb Polski, nie przywoźcie już tylu darów bo mamy tego kilka razy więcej niż uchodźców, wolontariuszy też więcej niż potrzebujących, inni dają pracę, udostępniają mieszkania, wpłacają pieniądze...

O co kuźwa chodzi. Wojna się skończy to znowu wrócimy do #!$%@? się nawzajem o poglądy?!

#ukraina #polska #rosja #wojna
  • 73
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PanBulibu: Musimy mieć jednego wroga. Jak nie ma takiego, to sami sobie go tworzymy wewnątrz kraju ;) A tak na serio, jestem przekonany, że oliwy do ognia w naszych własnych wojenkach dokładają trolle z ościennych krajów. Np. we Wrocławiu, pod jednym mostem co tydzień zmieniają się hasła wymalowane na ścianach. Raz są ultra nacjonalistyczne, a następnym razem ultra lewicowe. Kiedyś przyłapałem ok. 6 starszych kobiet mówiących po rosyjsku, jak siedziały na
Polak w czasie pokoju: Ty lewaku, ty prawaku, gonić "pedałów", "upaińców", masa nienawiści, złych słów i emocji


@PanBulibu: to są małe grupki krzykaczy, a nie Polacy jako całość - normalni ludzie chcą po prostu pracować i żyć, a nie robić afery o pierdoły, a dzisiaj pomagać
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu:

O co kuźwa chodzi. Wojna się skończy to znowu wrócimy do #!$%@? się nawzajem o poglądy?!

Po prostu to co odpisujesz to działania ludzi zaangażowanych politycznie i promujących swoje poglądy i partie polityczne, jest to bardzo głośna garstka, tymczasem ludzie którzy pomagają uchodźcom to zwykli Polacy żyjący swoim codziennym życiem.
Spójrz proszę jak często ludzi wyzywano na wykopie od polaczków czy postsowieckiej dziczy, pedałów lub komuchów tylko z powodu tego
@PanBulibu: Dla mie dziwne to jest to jednoczenie. W tych kłótniach w czasie pokoju nie chodzi stricte o poglądy, tylko o mentalność. Większość ludzi w tym kraju wychowała się w patoli i biedzie i dalej mają prymitywną mentalność, a takim ludziom ręki nigdy nie podam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: przecież jedno nie wyklucza drugiego dzbanie. Ja pluje na banderę i mam wielki żal do tego jak czczony jest na Ukrainie, oraz do tego jak PiS im w dupę latami wchodził, ALE teraz trzeba pomagać. To nie znaczy, że zapominać i nie oceniać krytycznje.
Ja sam jestem zdania, że Ukrainiec jak ruski stan umysłu nie doceni tej pomocy, bi dla nich to słabość, ale powinniśmy pomagać.
No i mama nadzieję,
@PanBulibu: W obliczu zagrożenia ludzie instynktownie czują, że muszą ze sobą współpracować. Już od czasów plemiennych, po pierwsze cywilizacje - najgorszą karą było odosobnienie i wydalenie z plemienia. Zagrożenie COVID było tutaj dziwne bo dość szybko ludzie się antagonizowali, odwracali od siebie i rosła nieufność. Przyszło realne zagrożenie i instynkty wróciły ze zdwojoną siłą - albo żyjemy razem, albo giniemy osobno.