Wpis z mikrobloga

Czy jest to normalna cena za wykonane usługi? Wydaje mi się, że cena 500 zł za wymianę oleja oraz filtrów jest trochę przesadzona. Auto: Mazda 3 z 2005r. 1.6 silnik. ! Przy okazji, firma nie naprawiła usterki o którą ją prosiłem, nadal słyszę stukanie z tyłu auta. Czy mogę ubiegać się o bezpłatną naprawdę/zniżkę na kolejną naprawę w tym serwisie?

Pobierz ChrystusPoganin - Czy jest to normalna cena za wykonane usługi? Wydaje mi się, że cen...
źródło: comment_1645989033fWEYmnu4y3KMhb39ln7UlS.jpg
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ChrystusPoganin: ogólnie to ceny trochę z dupy. Normalna cena za wymianę oleju to 100-150 zł (usługa), przy tym że kupowałeś u nich części i olej to cena 200 jest wzięta z dupy. Często jak bierzesz filtry/olej w warsztacie to wymiana samego oleju i filtrów jest już w pakiecie gratis. Szczególnie za części sobie drogo policzyli. Zestaw filtrów daje w załączeniu (chyba dobre auto zaznaczyłem).

Co do reklamacji/rabatu. Mechanik powinien Cię poinformować
Pobierz hdeck - @ChrystusPoganin: ogólnie to ceny trochę z dupy. Normalna cena za wymianę ole...
źródło: comment_1645990343hJ1vBLovJT48lIPVQbfhcL.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChrystusPoganin: żeby nie było, są warsztaty, które biorą 100 za wymianę nawet na swoim oleju i częściach ale przynajmniej za części nie zdzierają ;)

Inna sprawa że mówisz o stukaniu z tyłu a oni Ci przedni silent block wymienili. Kartkę z tej zbieżności chociaż dostałeś, że była robiona?
@hdeck: Ogólnie sprawa była taka:
Od jakiś 2 tygodni słyszałem stuki z tyłu mojego auta. W pierwszym luźniejszym terminie w pracy oddałem auto do mechanika i powiedziałem, że słyszę stukanie z tyłu auta, prosiłbym o sprawdzenie hamulców (tarcze + klocki), zrobienie zbieżności oraz wymianę filtrów oraz olejów. Pan po trzech godzinach zadzwonił i poinformował mnie że są to zerwane tuleje, hamulce należy wymienić. Ok, zgodziłem się. Na następny cen pan zadzwonił