Wpis z mikrobloga

Cześć! Czy jest tutaj ktoś kto prowadzi spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w branży IT? Mam na myśli prowadzenie firmy z usługami IT, outsourcing. Chciałbym zadać kilka pytań, bo średnio mi idzie wyszukiwanie tych zagadnień w internecie.

#spolka #biznes #it
  • 4
1. Jak uniknąć dużych kosztów na początku biznesu jako spółka? Mam na myśli ZUS oraz to, że na początku może po prostu nie być żadnego przychodu i faktur do rozliczenia z powodu braku klienta. Jak w takiej sytuacji wygląda sprawa księgowości. Zamawiać księgowość dopiero w momencie pozyskania klienta czy w momencie otwarcia spółki już musi być uruchomiona?

2. Chciałbym wrzucić jako wspólników kogoś z rodziny czy to wpłynie jakoś na ich obecne
@deejay7: 1.zus płaci się tylko od wypłacanego wynagrodzenia, jeśli nikt nie będzie zatrudniony to nie będzie też zus. Księgowość co do zasadu powinna być od razu po założeniu firmy ale znam przypadki że ktoś nie miał cały rok i zlecał tylko sporządzenie sprawozdań.
2. Nie wpłynie. Chyba, że pracują w pracują na administracji lub rządzie. Wtedy są jakieś ograniczenia.
4. B2b zaczyna się opłacać od 3500 netto
5. Dwa nie zależne