Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #opony Mirasy, ktoś miał opony firmy Riken, albo Kingstar? Jak to się sprawuje? To najtańsza póła zimówek na chwilę obecną, ale też chciałbym jak najtaniej kupić jakieś zimówki do swojego nowego nabytku. Ten statek i tak więcej będzie stał, niż jeździł, dlatego nie zależy mi super parametrach tych opon, a na tym, żeby sobie za dużo kosztów przy tej furze nie robić.
  • 25
  • Odpowiedz
@Paluszek_rybny: Wychodzę z założenia, że zimówki powinny być nowe. 3-4letnia opona, czy to będzie jakiś matador, czy najlepszy pirelli i tak będzie już 4 letnią zimówką, która traci swoje właściwości. Moim zdaniem przynajmniej te drogie zimówki zachowują swe zacne zalety, gdy są nowe, gdy mija kilka lat, twardnieją tak samo, jak ta taniocha.
  • Odpowiedz
e Dębice często pojawiają się nawet w marketach na promocji.


@goferek: Kuźwa, jakoś mam uraz do opon z marketu. Nie wiem, na ile może w tym być prawdy, ale odnoszę wrażenie, że na markety rzucają towar z gorszego rzutu. Kupiłem kiedyś promocyjnie pirelki do astry ( dawno temu ) i spękały się w 2 lata. Fakt, że cena była cudacznie niska, ale jakoś mi to smierdziało potem 'promocją'..
  • Odpowiedz
@killerpizza: u mnie w domu do jednego auta kupiliśmy Frigo w... Biedronce (wyszło 100 zł taniej na komplecie niż w sklepie internetowym). Sprawują się bez zarzutu już z 5 lat...
  • Odpowiedz
@goferek: Może na Dębicy nie da się zakombinować z różnymi rzutami produkcyjnymi. A na Pirelce dali radę ( partia na rynek wschodni, czy coś ).. Sprawdzę po marketach, dzięki za wskazówkę.
  • Odpowiedz
@killerpizza: z oponami różnie bywa. Przykładowo dawniej na lato miałem Barum Bravuris, które rzekomo bardzo szybko zaczynają ząbkować. U mnie nie było tego efektu, a opony przestałem eksploatować przy bieżniku mniejszym niż 2 mm...
  • Odpowiedz
Barum Bravuris,


@goferek: Miałem te opony w astrze jedynce. Padaka totalna. Letnie zakończyły żywot pod koniec lata 2go sezonu. A nie jeżdżę jak wariat ( i co śmieszne, głównie trasy ). Zdarły się moment.
  • Odpowiedz
@killerpizza: mi się podobały. Była naprawdę genialna trakcja w zakrętach, przy opadach deszczu już niestety zdecydowanie gorzej. Teraz przerzuciłem się na bardziej "uniwersalne" Fuldy i niestety to już nie jest to samo...
  • Odpowiedz
@goferek: Ja tam w letnich oponach nigdy nie widziałem wielkich różnic.W zimówkach to owszem. W golfie mam Daytona DW500 i jestem w ciul zadowolony z tych oponek, w mazdzie mam BF Goodrich i są przegenialne, jak na swoją klasę. Kupiłem je w promocji niemal w cenie Baruma jakoś rok temu. Są naprawdę godne polecenia.
  • Odpowiedz