Wpis z mikrobloga

@acalpoeineiseicyz:

Prawo lekarza do wystawienia recepty dla siebie, wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich. Powołane rozporządzenie stanowi, że osoba uprawniona może wystawić receptę sobie oraz swojemu małżonkowi, zstępnym i wstępnym w linii prostej, a także rodzeństwu. Jednakże, recepty wystawiane dla osób najbliższych lub dla samego siebie, różnią się nieco od recept wystawianych osobom postronnym.

Otóż, w przypadku wystawienia recepty przez lekarza, lekarza dentystę, felczera, starszego felczera posiadającego prawo wykonywania zawodu (który zaprzestał wykonywania zawodu, a z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę upoważniającą do wystawiania recept refundowanych dla wystawiającego, jego małżonka, wstępnych i zstępnych w linii prostej oraz rodzeństwa), osobom, o których mowa w akapicie poprzedzającym, w części recepty przeznaczonej na dane dotyczące pacjenta, musi znaleźć się dodatkowa adnotacja: „pro auctore” („na korzyść autora”) lub „pro familiae” („na korzyść
  • Odpowiedz
Można. Podaje hasła: recepty „pro auctore” i „pro familiae”


@absoladoo: Wait. Czyli jak ktoś jest psychiatrą to ma nieograniczony dostęp do psychotropów, medycznej marihuany itd? Albo czy lekarz może sobie wystawić receptę na morfinę?
  • Odpowiedz