Wpis z mikrobloga

@galicjanin to jestvstary grat a nie fabryczny woz. Generalcja z lat 90tych.

Nysę ostatnia w 95tym chyba wypuścili a to prawie 30 lat temu. A i tak nikt już jej na końcu nie kupował

Generalnie jak patrzę na "park maszynowy " ruskich to mi się złoty miłośników starych militariów w bornym Sulinowie kojarzą a nie najpotężniejsza armia świata
Myślałem, że te literki służą ogarnianiu załadunku na pociągi czy grupowaniu, ale patrząc na to, to zaczynam wierzyć, że to ichniejszy system identyfikacji swój-obcy, xD


@Warzywo: dokładnie do tego to służy. Obydwa kraje korzystają z podobnego sprzętu dlatego wojska rosyjskie namalowały litery u siebie w celu łatwej identyfikacji.

to jestvstary grat a nie fabryczny woz. Generalcja z lat 90tych.

Nysę ostatnia w 95tym chyba wypuścili a to prawie 30 lat temu.
@bigger: no właśnie kupowały służby, bo polskiej produkcji, dopiero potem przyszły zachodnie furgonetki - VW T4, Mercedesy "Kaczki" czy Fiaty Ducato jako radiowozy albo karetki pogotowia.
@galicjanin jakieś pojedyncze "energetyki" kupowały i to trochę z koniecznosci.

Kiedyś nawet sprawdzałem do kiedy służyły w policji. Skończyły karierę z końcem lat 80tych jak dobrze pamiętam. Generalnie to skończyły się z milicja. Jakieś pojedyncze sztuki służyły pewnie na jakiś zapysialych posterunkach , ale już na początku lat 90tych nie była aż taka powszechna. Wiem, bo pamiętam ( )
I nie mógł zjechać 2 tygodnie temu , bo to jest stary model, więc swoje xd schowaj do dupy.


@bigger: szczere gratulację za rozpoznanie jaki to model buchanki. Modernizacje zewnętrzne polegały tylko na wymianie świateł i lusterek. Cała reszta zmian na przestrzeni lat to dopasowanie do norm Euro-4, dodanie ABS i wspomagania oraz zagłówków i pasów. Przy okazji jeszcze pozbyli się drewna z konstrukcji. Właściwie nic więcej się w tym samochodzie
@KaiserBrotchen dokaldnie, światła, oświetlenie, mosty ( I piasty) były różne itd..
Nawet oszklenie

To jest model pre 00s

Więc w najlepszym przypadku ma cwiercwieku. Jak mi dasz lepsze zdjęcia to Ci powiem dokaldniej które to miga być lata
@KaiserBrotchen

Jakby było lepsze zdjęcia to by można dokładniej zobaczyć

Miałem ich kilka więc jak są jakieś materiały to zwracam na nie uwagę. Wszystko co narazie widziałem to stare trupy. Część kopciła. Nawet zgnitka widziałem

Pomijając już opinie o samym modelu to egzemplarze które widziałem nie były nowe. Było widać że już mocno zmęczone wojskowym i kacapskim życiem.

Ha tfu! Niech się im #!$%@? wszystko po kolei (