Wpis z mikrobloga

Fajne te avatary i flagi w profilowych, ale kasa lepsza. Wyplusujcie, może ktoś nie wie, jak pomóc.

Główna zbiórka siepomaga - chyba największa w Polsce, ponad 10 milionów złotych!

Polska Akcja Humanitarna - dzisiaj o 9:00 było poniżej 3 milionów złotych, godzina 18:00 - są 4 miliony złotych!

PCK - na pomoc Ukrainie. Można wpłacać pieniądze tytułem "UKRAINA", jest też 60 oddziałów prowadzących zbiórki rzeczy. PCK działa rozlegle w terenie i współpracuje z oddziałami ukraińskimi.

Oprócz tego jest jeszcze PCPM, inne NGO, miasta i lokalne centra zarządzania kryzysowego prowadzą zbiórki. Jeżeli nie jesteście pewni jak pomóc - spytajcie, poszukajcie! Na pewno macie taką możliwość nawet w malutkim zakresie. Każda pomoc jest ważna, na tym polega zbiórka.

Koce, pościele, tampony, podpaski, szczoteczki, bandaże, pieluchy - obecnie ważniejsze od jedzenia. W wielu miastach przygranicznych magazyny są pełne. Sprawdzajcie info na social media i lokalnych spotted. Szerzcie informacje.

#ukraina #wojna #pomoc #pck #pah #siepomaga #czujedobrzeczlowiek bo widać, że Polacy pomagają bardzo chętnie
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@red7000: wpłaciłam na zbiórki, wysłałam pieniądze do znajomej, która robiła zakupy dla ludzi z Lwowa. Mam też flagę na profilowym i w tym nie ma absolutnie nic złego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FlimboQuest: jeżeli ludzie wierzą w Boga to niech się modlą, niektórym to pewnie pomaga. Dla mnie ustawienie tej flagi na profilowe jest po prostu pokazaniem Ukraińcom, że ich wspieram.
  • Odpowiedz