Wpis z mikrobloga

Zaczynam czytać mirko i dochodzę to niepokojącego wniosku, że treści jakie pojawiają się na blogu zaczynają wypaczać trzeźwe spojrzenie na to co dzieję się na Ukrainie a mianowicie:

1. Nie dajcie się manipulować filmikom gdzie kacap zostaje złapany, zaczyna płakać i zasłaniać twarz rękoma albo zwyczajnie kłamać, że nie wie co tu robi. Takie zasłanianie twarzy to zwykła zagrywka psychologiczna mająca na celu wywołanie współczucia - patrz np jak zachowują się piłkarze jak upadną na murawę - wygląda znajomo? Poza tym wszystkie ich historyjki, że nie wiedzieli po co przyjechali albo, że to tylko ćwiczenia to tylko i wyłącznie brednie. Chyba lepiej wciskać taki kit będąc złapanym niż powiedzieć: _"Sorry, miałem rozkaz was zaje*ać, wykonuję ten rozkaz(bo jestem tutaj a nie w domu w rosji) ale się nie udało.."_ Stare ale prawdziwe słowa naszych dziadków, którzy mieli do czynienia z ruskimi mówiły: DOBRY KACAP TO MARTWY KACAP

2. Podchodzicie z chłodną głową gdy pojawiają się filmiki, że Ukraina rozbiła jakąś kolumnę, odniosła gdzieś zwycięstwo itd - oczywiście moje serce też raduje się gdy słyszę takie nowiny ale wojna dopiero się zaczęła i takie akcje jeszcze nie przychylają szali zwycięstwa na ich stronę.

3. Czytajcie między wierszami - jeżeli słyszycie np, że mieszkańcy będą bohatersko bronić miasta za pomocą koktajli Mołotowa to w rzeczywistości znaczy, że nie mają się czym bronić i w pewnym stopniu są wystawieni golą dupą do wiatru bo armia nie da rady ich obronić. To samo tyczy się wszystkich historyjek podnoszące morale: Ghost of Kiev, matka 5tki dzieci, która straciła życie w walce lub bohaterska postawa prezydenta. Te historyjki nie świadczą o tym, że tam sobie aż tak dobrze radzą z ruskimi. Są po to aby podnieść morale wśród ludności aby nagle wszyscy nie dali dyla tylko walczyli do końca.

#ukraina #wojna #ruskiekacapy
  • 14
@Kubanczyk92: Szum informacyjny. Wrzucane pare razy te same filmy, że niby z dzisiaj, a są wczoraj/przedwczoraj. O ile jeszcze wczoraj śledziłem tutaj co sie dzieje, to teraz jestem już zmęczony. Co chwilę ktoś wrzuca doniesienia lub nagrania od "znajomego", po czym okazuje się że to z 2014 lub 2015 roku. Juz nie mówiąc o zalewie artykułów z gównostronek, które znalazły sobie dobry temat na wbicie sobie bordo na temacie wojny (
Poza tym wszystkie ich historyjki, że nie wiedzieli po co przyjechali albo, że to tylko ćwiczenia to tylko i wyłącznie brednie. Chyba lepiej wciskać taki kit będąc złapanym niż powiedzieć: "Sorry, miałem rozkaz was zaje*ać, wykonuję ten rozkaz(bo jestem tutaj a nie w domu w rosji) ale się nie udało.."


@Kubanczyk92: przecież jedno z drugim się nie wyklucza. Tam ciągle jest pobór, wysłali siły najpierw na ćwiczenia 2 miesięczne, teraz każą
@VeryApe: j/w pisał już @Duszqable - dziećmi zbłądzonymi we mgle nie są. Są najeźdźcami okupującymi inny kraj mordując niewinnych ludzi. Nie daj się zwieść tym, że uronią łzę przed kamerą będąc w niedoli. To są KACAPY, nie mają żadnych zasad. Były już filmiki o tym jak cywile i szpitale są przez nich atakowane.
przecież jedno z drugim się nie wyklucza. Tam ciągle jest pobór, wysłali siły najpierw na ćwiczenia 2 miesięczne, teraz każą im walczyć. To nie jest tak, jak się niektórym wydaje że oni powiedzą ze nie będą walczyć i tyle. Zauważ że jak mają okazję do poddania się to to robią, nie walczą do końca. Jeszcze przed rządami PO w Polsce za dezercje w stanie wojny była kara śmierci, podejrzewam że w Rosji
@Kubanczyk92: 1. tam wiele osob nie chce wojny i zolnierz wiele do gadania nie ma, wiec serio sa tam ludzie, ktorzy zostali wyslani wbrew wlasniej woli. Nie bez powodu poszlo info, ze panuje tam duzy alkoholizm, gowniane morale.

2. dlaczego mamy sie nie cieszyc tym co jest tu i teraz i miec tylko myslenie 'nie ciesze sie, bo zaraz bedzie gorzej'. Jak bedzie zle to bedziemy sie smucic, jak jest dobrze