Wpis z mikrobloga

Hej mirki, jestem w trakcie remontu mieszkania w bloku (~75 m2). Dostałem właśnie wycenę klimy i mam pytanko do obeznanych, bo różnica w cenie między tymi 2 opcjami spora a 'ja sie nie znam'. Warto dopłacać do LG?

Opcja LG:
⦁ Klimatyzator multi split LG
⦁ Klimatyzator ścienny LG 2 kw (sypialnie) MS07 – 1500 pln netto katalog x 2
⦁ Klimatyzator ścienny LG 3,5 kW(salon) S12 – 1700 pln netto katalog
⦁ Jednostka zewnętrzna multi MU3R19 9200 pln netto katalog
⦁ Klimatyzator biały, podstawowe funkcje, wifi
⦁ Urządzenia całość po rabacie: 7700 pln netto

Opcja Hisense:
⦁ Klimatyzator ścienny Hisense 2,5 kw (sypialnie) 850 pln netto katalog x 2
⦁ Klimatyzator ścienny Hisense 3,5 kW(salon) 850 pln netto katalog
⦁ Jednostka zewnętrzna multi 3AMW – 5400 pln netto katalog
⦁ Klimatyzator biały, podstawowe funkcje, wifi
⦁ Urzadzenia całośc po rabacie: 4800 pln netto

#klimatyzacja #remontujzwykopem
  • 10
@goferek: ~3400 netto (będzie trochę rycia).
@kuncfot nie wiem, widzę, że to producent - ale jak wspomniałem nie znam się na tym.

Byłbyś w stanie po krótce napisać czemu nie warto? Ja szczerze nie kumam nawet różnicy pomiędzy tymi 2 poza tym, że paradoksalnie Hisense to 2.5kW na mniejsze pokoje vs. 2kW w przypadku LG.

Zależy mi jednak na komforcie użytkowania (głośność jednostek, ale też apka do sterowania itp).
@nappy: głośność, seer, to wszystko jest w specyfikacji technicznej. Wi-Fi- to wcale nie obowiązek, klima po 5 minutach daje już wyraźną ulgę.
Słyszałem. Że LG mają jednostki wewnętrzne 1 kw, mam klimę midea 3 pomieszczenia na poddaszu, gdzie temperatura dochodziła do 32 st. , Jednostki 2.5 się nudzą.

Poszukaj firmy oferującej gree, bo to dobry tani sprzęt, jak znajdziesz LG 1kw, tak takie bym brał.

Ahaa pytaj o ceny i częstotliwość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nappy: jednostka wewnętrzna to tylko chłodnica, wentylator i elektronika, dawkowanie czynnika jest po stronie agregatu (tam jest zawór elektroniczny) na podstawie sygnału z jednostki wewnętrznej. Dostałeś w wycenie 2,5kW, bo nie wszyscy producenci robią urządzenia o mocy 2kW - i tylko dlatego. Poza tym przy multi większa moc jest nawet lepsza -większa chłodnica to większa maksymalna moc oddawana przy uruchomionym jednym urządzeniu, moc minimalna natomiast będzie limitowana przez minimalne obroty sprężarki
@kuncfot

SEER / SCOP:

LG: 8.50 / 4.40
HS: 6.90 / 4.01

Czyli LG wychodzi 'taniej' w użytkowaniu. No i nadal to jest przynajmniej firma którą znam (wiem, że za logo płaci się dodatkowo, ale tbh myślałem, że całość wyniesie sporo więcej - zatem nawet opcja LG jest tańsza niż przewidywany budżet).

O przeglądy dopytam, o Gree też - ale strzelam, że podesłali to co mają dostępne / na stanie.

Chociaż cena
@nappy: LGwygląda że tańsze, ale koszt chłodzenia u mnie za cały sezon wyniósł 200 zł, więc nie wiem czy to argument.

Może powinieneś posłuchać @Xargo1 on robi w klimach.
Że swojej strony o LG powiem, że mam pompę ciepła LG i chodzi bez problemu. LG jest produkowane w Korei :D

Ale klimę mam midea, to to samo co gree.

Ooo klima-sklep jak jesteś z ich okolic to Ci zamontują, mi w
@Xargo1: @kuncfot: dzięki Mirki - nie będę się z Wami spierał, że 'lepiej znane' bo zgadzam się, że samo logo nie czyni jakości. Po prostu jako laik wolałem poznać opinie.

Dopytam zatem o Gree i jeśli tej opcji nie będzie, to pewnie zostanę przy Hisense. Tbh nawet jednostki wewnętrzne bardziej mi się podobają od HS niż od LG...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuncfot: noo gree to nie to samo co midea. Fakt, półka ta sama, ale to 2 najwięksi konkurenci, na przemian zajmują 1 i drugie miejsce na świecie pod względem wielkości sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych