Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 785
Tak jak lubiłem zawsze Ukraińców ale miałem coś z tyłu głowy i UPA itd tak teraz kiedy ich narodowość się kształtuje a ich prezydent nazywa nas "Prawdziwymi przyjaciółmi" nie mam już żadnych oporów przed przyjęciem Ukrainy w struktury Europy. Oni to będą pamiętać, że przyjęliśmy setki tysięcy, że wysyłaliśmy broń, że wjeszqlismy #!$%@? na Rosji.
Sława Ukrainie, właśnie "powstaje" prawdziwy przyjaciel na wschodzie.
#ukraina
  • 34
@Piastan: Wołyń, ale my jako Polacy też ich zdradziliśmy. W skrócie - 1920 wezwaliśmy ich na pomoc żeby pogonić ruskich bo wspólny wróg jednoczy. Oni w tym szanse dostrzegli na wolność i wyruszyli walczyć ramie w ramie z Polakami. Po wielkim zwycięstwie w bitwie Warszawskiej kompletnie ich olaliśmy i oni wracając zostali ponownie wyruchani bez gumy przez to co zostało z radzieckiej armii. Zdradziliśmy ich mimo, że pomogli uratować naszą niepodległość.
@Piastan: w ogóle na tle Europy polska wygląda na dobrego sojusznika. Wydaje mi się l, że możemy na tym tylko wygrać, jako naród, który w razie próby nie boi się, że na kilka miesięcy zabraknie gazu. No #!$%@? wolę marznąć niż ruskie kacapy mają przejąć tereny przy mojej granicy. Niemcy? Mocno przegrają na tej wojnie, takie mam dziwne wrażenie.
@adrninistrator: bo zawsze się znajdzie ktoś kto myśli inaczej to jest cena różnorodności i prawa do wolnomyslenia, jednak określanie większości poprzez pryzmat mniejszości jest już głupie po prostu i niedojrzałe a wyciąganie w dyskusji publicznej takich argumentów świadczy o niskim poziomie swiadomosci
No właśnie nie jest. My pomników zbrodniarzom wojennym nie stawiamy. Bandera jest u nich traktowany jako niezaprzeczalny bohater, wszędzie na Ukrainie obok flag ukraińskich wiszą również flagi UPA.


@t0meq:

Pytanie ile w tym jest symboliki a ile wiedzy. Czy przeciętny Ukrainiec wywieszające flagi UPA wie na temat zbrodni, czy jest to dla nich symbol taki jak dla nas AK?
@Piastan: Wołyń, ale my jako Polacy też ich zdradziliśmy. W skrócie - 1920 wezwaliśmy ich na pomoc żeby pogonić ruskich bo wspólny wróg jednoczy. Oni w tym szanse dostrzegli na wolność i wyruszyli walczyć ramie w ramie z Polakami. Po wielkim zwycięstwie w bitwie Warszawskiej kompletnie ich olaliśmy i oni wracając zostali ponownie wyruchani bez gumy przez to co zostało z radzieckiej armii. Zdradziliśmy ich mimo, że pomogli uratować naszą niepodległość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piastan: Właśnie te aspiracje do UE i NATO doprowadziły do tych działań putina. Nie ma szans na to by putin siedział bezczynnie jak mu do granicy podchodzi wróg z zachodu.

Do czasu aż nie zostali omamieni wizją wejścia do UE i NATO to nic specjalnego tam się nie działo.
Teraz ani w UE ani w NATO nie będą a mają wojnę z którą sami teraz muszą się zmierzyć.