Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 785
Tak jak lubiłem zawsze Ukraińców ale miałem coś z tyłu głowy i UPA itd tak teraz kiedy ich narodowość się kształtuje a ich prezydent nazywa nas "Prawdziwymi przyjaciółmi" nie mam już żadnych oporów przed przyjęciem Ukrainy w struktury Europy. Oni to będą pamiętać, że przyjęliśmy setki tysięcy, że wysyłaliśmy broń, że wjeszqlismy #!$%@? na Rosji.
Sława Ukrainie, właśnie "powstaje" prawdziwy przyjaciel na wschodzie.
#ukraina
  • 34
@Piastan: nowe pokolenie jest czyste, tylko tylko starsi mają jak zwykle #!$%@? w głowie itd, wystarczy spojrzeć na Putina, też jakoś bardziej przyjaźnie myślę o Ukrainie, zawsze to miałem inny obraz przedstawiony ich przez społeczeństwo, teraz ta narodowość tylko się wostrzyla bo pokazują zaangażowanie, chęć przetrwania, wolnego kraju i napenwo są wdzięczni szczerze za naszą pomoc
@mat1910 dlatego że część nacjonalistów wybiela historię UPA i pokazuje ich głównie jako wojowników z sowiecka Rosją. Pomijają rzezie na Wołyniu Podolu i Galicji Wschodniej albo bagatelizują ich rozmiary. Następnie do mainstreamu trafia przekaz że OUN UPA walczyli z Rosją i zważywszy na obecną sytuację od 2014 roku takie nastroje się zwiększają. Inna kwestia że są oni głównie popularni na zachodniej Ukrainie i to tam uświadczysz flagi czerwono-czarne. Poza tym historia tego
To czemu chodza z flagami UPA i mowia ze slava bandera


@mat1910:

Jaki to jest procent wszystkich Ukraińców? Czy nie jest to taki sam odsetek jak u nas wyborcy Konfederacji, albo ugrupowań bardziej skrajnych jak ONR czy inni Wszechpolacy?