Wpis z mikrobloga

Takie mnie w nocy rozkminy naszły, jaka ludzka tragedia się dzieje na Ukrainie. Pomijając oczywistości czyli najeźdźce, walki, śmierć spojrzałem na to z innej strony.

Wyobraźcie sobie takie scenariusz u siebie. Macie 30 lat, rodzinę. Dopiero co kupiliście mieszkanie lub lata oszczędzacie na zrealizowanie swoich celów. Ciężko pracujecie, dziecko w przedszkolu, żona w domu. I nagle koniec.

Wpadają ruskie, bombardują Twój nowy blok, niszczą okolicę, zmuszają Cię do wyjazdu nie wiadomo gdzie mając przy sobie jedynie walizkę najpotrzebniejszych rzeczy. Ty, żona, dziecko - niepewność gdzie się znajdziecie, co się stanie z Waszym dobytkiem, Państwem czy kiedykolwiek wrócicie do domu lub czy będzie gdzie wracać. Czy na oczy zobaczycie oszczędności które odkładaliście 10 lat.
Jednocześnie nie macie pojęcia co się dzieje z rodziną w innej części kraju.

W jednej chwili wali się całe życie, wszelkie cele, ambicje, dążenia nie mają znaczenia bo liczy się już tylko przetrwanie a wszystko co osiągnęliście przepada.

Tak, wiem #gownowpis z rana jednak takie mnie czarne myśli naszły.

#ukraina #rosja #wojna
  • 8
@ATAT-2: Albo uciekacie za granicę i tam się okazuje, że jest mobilizacja i mąż nie może opuścić kraju. Rodzina rozdzielona - facet idzie walczyć mimo że nigdy nie miał z wojskiem nic wspólnego, kobieta zostaje sama z dziećmi w obcym kraju.
Przerażające. ( ͡° ʖ̯ ͡°)