Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Wczoraj kurier Pocztexu bez zadnej informacji wrzucil mi paczke do skrzynki pocztowej bez zadnego potwierdzenia nr odbiorowym czy podpisem. Nie dostalem zadnej informacji, że paczka została dostarczona, a w dniu doreczenia dostałem nr odbiorowy SMSem. Paczka byla ubezpieczona na kwote do 200zł. Czy moge strzelic fikoła i zgłosić, ze paczka nie została doreczona, by dziadom zrobic po złosci? Nie jest to pierwsza sytuacja, gdzie PP doprowadza mnie do szewskiej pasji, a mam mega ochote im troche namieszac.

#pocztapolska #pocztex #poczta #kurier #aliexpress
  • 10
@PanManiek: Chcesz popełnić wykroczenie czy tam przestępstwo fałszywie zgłaszając zaginięcie przesyłki? To może po prostu pobij listonosza, po co bawić się w subtelności.
@PanManiek:
Może wrzucić paczkę do skrzynki jak się mieści. Podstawa z art 37 pkt. 4b ustawy Prawo pocztowe.

ps. Poczta nie ma u ofercie ubezpieczenia przesyłek na 200 zł, paczki Pocztex Kurier48 ubezpieczone są w standardzie do 1000 zł. Ubezpieczenie przesyłki wyklucza się z opcją wartość przesyłki.
@PanManiek: Nie możesz tego zrobić. Reklamację mógłby złożyć nadawca, adresat nie ma takiego prawa. Niech to nadawca zgłosi, że on nie wie gdzie jest paczka, bo nie dostał potwierdzenia o doręczeniu (i przy okazji to będzie prawda)
@potrzebie:
Tutaj OP dostał paczkę, tylko nie podpisał kurierowi jej odbioru, na co pozwala obowiązujące prawo.
Jak zgłosi reklamację, to może zostać obciążony kosztami postępowania reklamacyjnego i to przez sprzedawcę (i to kosztami własnymi, jak i regresem od poczty).