Wpis z mikrobloga

@rosso_corsa:

Bog jest żywy. Sam tego doświadczyłem niejednokrotnie i tego doświadczenia mi nikt nie zabierze.

Nie neguję Twojego doświadczenia Mirku. Sam miałem wiele podobnych. Po prostu nasze wrażenia, odczucia i przeżycia są strasznie kiepskim narzędziem do oceny rzeczywistości.

został uzdrowiony z białaczki promielocytowej, czego lekarze nie potrafią wyjaśnić.

Jacy to lekarze i dlaczego nie potrafią wyjaśnić wyzdrowienia skoro wg publikacji jest to choroba o "wysokim stopniu wyleczalności" (źródło)? Czy
  • Odpowiedz
przypomnij mi jeszcze tylko kto te chorobę wymyślił i dał ją człowiekowi?


@bobikufel: O, czyli nauka nie potrafi wyjaśnić np. skąd się bierze białaczka promielocytowa. W takim razie na 100% nie jest to wina człowieka, tylko ślepego losu, albo bezpośredniej ingerencji Boga, z którą dopiero mężnie radzi sobie nauka.

Ten "argument" działa w obie strony. Zresztą chorób się nie "wymyśla". Jeśli będę zgarbiony pisać komentarze na wykopie, to zapewne skoliozę wymyślił
  • Odpowiedz
@GzS Sam szukając odpowiedzi uciekasz do Boga mówiąc o uzdrowieniu ojca. To że dzisiaj lekarze nie są w stanie podać Ci jasnej przyczyny to czy jak za 40 lat będą znać mechanizm reemisji białaczki to już nie cud a medycyna? Kurczę, wszystko co napisałeś to tylko Twoje własne odczucie i wnioski na bazie przemyśleń. Zero nauki. Dopóki nikomu swoją wiarą w cuda nie szkodzisz to mi to nie przeszkadza ale od WIEDZY
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Po prostu nasze wrażenia, odczucia i przeżycia są strasznie kiepskim narzędziem do oceny rzeczywistości

@Rozbrykany_Kucyk: właśnie dlatego gdy astronomowie odkrywają czarna dziurę i nie są w stanie zbadać w w niej jest to ja wtedy odpowiadam: różowy pociąg TLK ze spojlerem i alufelgami po prostu czuje to że on tam jest i udowodnijcie mi ze to nieprawda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@elon_w_zbozu: Jakbym babcie słyszł za młodych lat
Uczysz się zarywając nockę na 5 kawach i lekach i zdajesz egzamin:
-Dzięki Bogu modliłam się i bozia Ci pomogła
Uczysz się zarywając nockę na 5 kawach i lekach i nie zdajesz egzaminu:
-no było się wcześniej uczuć

Tacy katole to stan umysłu. Jak ktoś coś sam osiągnął to dzięki Bogu a jeszcze bardziej dzięki jego modłom. Jak z czymś nie dałeś rady to
  • Odpowiedz
Nie neguję Twojego doświadczenia Mirku. Sam miałem wiele podobnych. Po prostu nasze wrażenia, odczucia i przeżycia są strasznie kiepskim narzędziem do oceny rzeczywistości.


@Rozbrykany_Kucyk: Nasze wrażenia, odczucia i przeżycia są strasznie kiepskim narzędziem do oceny rzeczywistości, dlatego nie można też wykluczyć istnienia, czy działania Boga.

Jacy to lekarze i dlaczego nie potrafią wyjaśnić wyzdrowienia skoro wg publikacji jest to choroba o "wysokim stopniu wyleczalności"

Statystyki statystykami, a życie życiem. Tata miał
  • Odpowiedz
podobnie jak modlitwa, co można zweryfikować praktykując


@marekrz: Modliłem się od dawna żeby księża nie molestowali i gwałcili nieletnich, a kościół przestał takie sprawy tuszować przenosząc księdza z parafii na parafię, niestety chyba się nie udało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Mnie tylko rozwalają ludzie co piszą pod postami na fejsbuku pokroju "
"Zdjęcie Matki Bożej, Napisz pod postem amen a Matka Boża będzie sprawowała nad tobą opiekę przez cały tydzień"

No i ludzie:
Amen
Amen.
Ament.
  • Odpowiedz
dlatego nie można też wykluczyć istnienia, czy działania Boga.


@GzS:
Ja go nie wykluczam, tylko chcę żeby ktoś mi przedstawił dowód lepszy niż "moja ciocia wyzdrowiała po chemioterapii o potwierdzonej wysokiej skuteczności klinicznej, więc istnieje bóg chrześcijański, który jest trójosobowy, ale jeden i kocha wszystkich ludzi, ale grozi im piekłem i ma jednocześnie kilkadziesiąt innych sprzecznych ze sobą właściwości"

Jak ktoś szuka Boga, to go znajdzie.

Nieprawda. Szukałem kilka lat i
  • Odpowiedz
@GzS: Samo pojęcie modlitwy jest bez sensu bo dlaczego masz prosić boga w rozmowie aby coś zmienił w swoim planie? Przecież jeżeli coś chcesz to on o tym wie. Modlisz się i mówisz: "ej, słuchaj, zróbmy inaczej niż zaplanowałeś, weź wylecz tego raka mojej mamy". Wtedy bóg myśli. Hmmm. Faktycznie. Może się pomyliłem...". Przecież to bez sensu :)
Ex3 - @GzS: Samo pojęcie modlitwy jest bez sensu bo dlaczego masz prosić boga w rozmo...

źródło: comment_1645619501hii8DdlbTvvdsDl88Wbttn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz