Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ma przyjść niedługo do mnie przesyłka o wadze 55 kg. Zastanawiam się czy sam ją wtargam na 4 piętro. Ogólnie nie jestem słaby, ale nigdy nie chodziłem na siłownię, a ciężkie rzeczy, które targałem nie wiem ile ważą. Dlatego zastanawiam się czy nie będzie mi potrzebny ktoś do pomocy. Co myślicie? Normalny, zdrowy facet wniesie sam 55 kg paczkę na 4 piętro?

#silownia #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62154cb035706f4419860b53
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 90
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jakiś czas temu samemu znosilem duża drukarkę 40 kg, nie wygodne i ciężkie do złapania, w dodatku trzymane z przodu. Co pół piętra przerwa żeby plecy nie siadły. A innym razem nioslem worek bokserski z wypełnieniem waga 50 kg i bez problemu bo można go było przez ramię przerzucić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: ja targalem wielki pakunek, ponad 60kg. Niewygodny, śliski.

Chciałem szybko, szybko, po co pomoc. Przy noszeniu trochę się wyślizgnął z ręki i szarpnął.

Urwałem mięsień w przedramieniu, operacja.

Nigdy więcej już tak nie będę się porywał.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak gościu 1,5 tony cementu wniósł to ty 55kg dasz radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to lepiej zorganizować kogoś nawet jak okaże się to zbędne niż potem na klatce stać, pilnować paczki i wyzwaniach po znajomych, bo potrzebna kogoś na już
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Niedawno zamawiałem jakieś meble do chaty, kurier miał być o 10, a dzwoni o 8, że zaraz będzie. Windy brak, drugie piętro. To mówię mu:
- Pan poczeka, zawracam, za 10 minut będę i odbiorę, bo żona tego nie wtarga na górę. Podchodzę do klatki, widać busa, ale kuriera niet. Idę na górę, a ten pod drzwiami stoi z paczkami tak z 50-70kg.
- Pan to sam wtargał na raz?!
  • Odpowiedz
Ogólnie 55kg to nie koniec świata. Zdrowa kobita waży coś koło tego, a bywają noszone na rękach. (Mam nadzieję że nie kupiłeś żony w internecie
( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Bardziej bym zwrócił uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze tak jak wspominali wyżej czy da się to dobrze chwycić. Wtedy najwyżej wyniesie na parę razy.

Druga sprawa to też kwestia tego czasu zdarza Ci się coś ćwiczyć. Jak
  • Odpowiedz
@Tarec: A cóż to za wózeczek sobie kupiłeś? Bo ja właśnie myślałem o czymś takim bo co chwile mam jakiś problem z targaniem, bo albo pralka, albo lodówka - o pomoc z reguły nie ma kogo poprosić i sam się szarpę jak debil.
  • Odpowiedz
Tak samo sam byś nie wniósł 70 cali telewizora mimo, że ważyłby dużo mniej.


@kefas_safek: da się wnieść, ale to arcy głupie. Nie doceniłem jego rozmiarów, kiedy zamawiałem, i musiałem targać na drugie piętro. Udało się, ale chyba nigdy nie byłem tak spocony. No i spore ryzyko, że coś się z nim stanie po drodze. Drugi raz bym tego nie zrobił.
  • Odpowiedz