Wpis z mikrobloga

@Kedamik: ja tam lubię robić makaron z parmezanem i jakimś dodatkiem. Bierzesz śmietankę na patelnię i po podgrzaniu powoli dodajesz trochę masła mieszając tak, żeby się wszystko zemulgowalo. Potem wrzucasz ugotowane spagetti z 1/3-1/2 szklanki wody z makaronu. Następnie dodajesz po trochu starty parmezan mieszając cały czas. Jak wrzucisz parmezan na raz i nie zmieszasz go, to ci wyjdzie klucha serowa, a nie creamy pastaaa. Potem możesz dodać np. ciecierzycę ze
@Kedamik: sosy z biedry, 2 dni spaghetti, dwa dni kurczak po chińsku, 2 dni klopsiki/gołąbki/co tam jeszcze jest z ryżem. Nie jest to źle. Ja tak jadłem. Reszta szła na imprezy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arinkao: ja też jestem studentem xd. Taki parmezan z biedry za 13 zł starcza na sporo porcji. Zwykle biorę po 20g na 1 porcje, więc 200g/20=10 porcji. Nawet jak sypniesz więcej to wyjdzie ci 1,3-2 zł za porcje XD. Słoik oliwek z biedry masz za max 4 zł, suszone pomidory to z 5-6 zł. A te dodatki wystarczą na dłuższy czas i mogą sobie leżeć długo otwarte w lodówce. Zamiast zwykłych
@arinkao: ale sie zesrales. Wiadomo że to nie jest parmezan tylko grana padano, który różni się czasem dojrzewania, stąd niższa cena. Po prostu uprościłam opis, bo nie każdy ogarnia różnice, ale każdy wie jak wygląda parmezan
ale sie zesrales. Wiadomo że to nie jest parmezan tylko grana padano, który różni się czasem dojrzewania, stąd niższa cena. Po prostu uprościłam opis, bo nie każdy ogarnia różnice, ale każdy wie jak wygląda parmezan


@Okoproroka: I kto się zesrał ( ͠° °)? Co wiadomo?
Parmezan to parmezan a nie inne sery. Równie dobrze możesz mu powiedzieć żeby se kupił kawior a potem się zesrać
@arinkao: jeśli serio masz problem z rozróżnieniem szprotki i kawioru to chyba ty jesteś tutaj dzbanem. Przepis który podałam będzie dobry do każdego twardego sera. W Lidlu o którym mówi OP są często promki na ser, więc da się coś znaleźć mając niski budżet. Nie trzeba brać ani grana padano ani parmezanu. No ale powinnam była tutaj napisać 6 stron przepisu dodatkowo opisując jaki typ soli dodać do potrawy bo może
@Okoproroka: Wprowadzasz OPa w błąd z premedytacja a jak ktoś to obnażył to się srasz.
Parmezan to tylko i wyłącznie parmegiano reggiano, jest drogi, ok. 100zł za kilogram i nie ma sensu go rozpuszczać nawet w ilości 20g na gar makaronu bo to marnotrawstwo smaku.

Chciałaś zabłysnąć a wyszło jak wyszło, bardzo słabo. Jeszcze ta awantura jak nie masz w ogóle racji.
No po prostu zajebisty przepis dla studenta który chce
@Okoproroka: Już mu napisałam jakieś 30 min. temu wiec się nie martw .
Rozmawiając z innymi unikaj wykrzykników, są niepotrzebne i wprowadzają nerwową atmosferę, nie każdy jest twoim wrogiem, sa też tu ludzie którzy gotują i kupują parmezan (prawdziwy) 20 lat dłużej od ciebie.
Uważam twój przepis za bardzo dobry ale niekoniecznie budżetowy dla studenta bez kasy który ma się nauczyć gotować.
Przez takie akcje ludzie się zniechęcają i do śmierci
@Kedamik: Makaron + kurczak + warzywa/sosy. Sos serowy, pieczarkowy, mięsny, szpinakowy, brokulowy, gong bao <3. Od koloru do wyboru. Jak j nie wiem co zjeść, a chce nie przepłacić to stawiam na makaron. Lub jakieś Dania jednogarnkowe typu porcja ryżu/kaszy/makaronu zapieczona pod czymś i z czymś
@Kedamik: makaron pene (3-4zl) kielbasa morlinska z piersi kurczaka (400g - 8zl) 2x sloik pesto z lidla czerwone baresa (5zl soik). Do tego mozesz sobie dodac cebuli, jak sa tanie jakas cukinie.
Nie wiem ile wciagasz, ale spokojnie z tego wyjda 3 obiady, 4 jesli jesz malo.

W lidlu masz w chlodziarkach duze XXL 1kg opakowanie leczo, albo chlopski garnek za 7zl, do tego kupujesz kielbase wieprzowa (pewnie do jakich 10zl