Wpis z mikrobloga

Ile w treningu robi głowa. Robiłem dziś siady na zmianę z jakimś typem. Pierwsza seria na 3. Ciężko, RPE 9.. Chłop zrobił swoje siady i miał założyć tyle co miałem. Zdjąłem sztangę ze stojaków - coś ciężka. No nic, robię. Poszło na 3, odłożyłem na stojak. Coś mi nie grało, a tam 10 kg więcej niż miało być. Mieliście kiedyś podobną sytuację?
#mikrokoksy
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kyriakos: kiedyś też na siadach miałem mieć 10 kg mniej na amrap względem poprzedniego tygodnia i planowałem zrobić lekko ponad 10 powtórzeń, oczywiście ciężar założyłem z poprzedniego tygodnia, wstaje coś ciężkie no ale nie odkładam aż nie zrobię tych 10, poszło chyba 5 powtórzeń więcej względem poprzedniego tygodnia, a jakie zdziwienie jak chce dołożyć żeby robić jedynki a tu coś na sztandze się nie zgadza XD
@Bartekgkw: robiłem trójki według planu, a RPE tylko dla skali i określenia, że było w miarę ciężko ( ͡º ͜ʖ͡º)

na pewnym etapie już się nie da robić co tydzień do odciny niestety
@Bartekgkw: robiłem trójki według planu, a RPE tylko dla skali i określenia, że było w miarę ciężko ( ͡º ͜ʖ͡º)


na pewnym etapie już się nie da robić co tydzień do odciny niestety

@Kyriakos: Nie no wiadomo, było to półżartem.
Ale dajesz dla skali RPE9, a zrobiłeś +10kg serie XD pewnie znajda się i tacy co dają sobie niby RPE9, a zrobiliby i +20kg na
Oczywiście, że RPE jest nieprecyzyjne i mocno subiektywne. Napisałem ten post tak w ramach ciekawostki. Jak widać głowa też "dźwiga". Po tej serii z dodatkowym obciążeniem 3 i 4 były tak ciężkie, że ledwo wstałem, zero zapasu.