Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: Ja miałem mieć montowane Pergo, ostatecznie są Ter Hurne (podobne parametry i podobna cena, coś koło 110 zł netto za m2 sam panel). Z tym że nie są na klik tylko cienkie klejone do samopoziomu. Na razie mają kilka miesięcy ale wydają się być bardzo wytrzymałe, nie rozważasz klejonych? Mam szafy w zabudowie z torem oczywiście przykręconym do podłogi, podobno jak się przykręci do pływających to może strzelić zamek.
  • Odpowiedz
@vertical: właśnie byłem w salonie i pani też namawiała mnie na klejone. W ogóle nie myślałem o takim sposobie montażu. Jakie są plusy/minusy klejenia a jakie plusy/minusy montażu na "klik"?
  • Odpowiedz
@inko-gnito: No właśnie ja też gdzie nie byłem to twierdzili że klejone lepsze. Na pewno co do trwałości to wg mnie będzie zbliżona bo klejone pomimo że cienkie to pewnie będą mieć podobną warstwę ścieralną. Co do przewagi klejonych to wydaje mi się że jest tak jak już napisałem - cichsze tupanie i można przykręcać szafy do podłogi i stawiać ciężkie meble bez ryzyka uszkodzenia zamków no i ta wymiana
  • Odpowiedz
@inko-gnito: To stare mieszkanie i posadzka "deweloperska" nie była w najlepszym stanie, dużo nierówności, drobne pęknięcia i jedno całkiem spore i pozostałości kleju do parkietów (nie subit - coś nowszego). Przyklejenie do tego paneli nie miało żadnego sensu więc została położona wylewka samopoziomująca z Mapei, fajnie to wyglądało przed przyklejeniem paneli, gładko :) Nie wiem dokładnie ile mm było wylane ale coś niewiele, może z 3mm. Moim zdaniem panele klejone
  • Odpowiedz
@inko-gnito: OK, więc rób na klik, jeżeli nie będziesz przykręcał nic do podłogi to pewnie będzie spoko. Quick-stepa też oglądałem i rozważałem, ale jakoś wybór padł na Pergo, a jak się okazało że czas oczekiwania to pół roku to zmieniłem na Ter Hurne.
  • Odpowiedz
@DeoLawson Porysowały się ale tylko w przedpokoju, tyle że w kuchni i łazience mam płytki (pewnie w tych pomieszczeniach panele też nie miałyby lekko). Jednak nie przeszkadza mi to, bo jak się stoi to tego nie widać, dopiero po przykucnięciu. Jakbym miał wymieniać kiedyś to tylko na winyle i tylko klejone, nie dość że były zalane parę razy i nic się nie dzieje to jeszcze nie ma żadnych problemów z zamkami.
  • Odpowiedz
@vertical: ale w przedpokoju to miejsce gdzie się jeszcze chodzi butami z dworu czy bardziej taki korytarz gdzie w kapciach/boso ? Podrzuciłbyś fotę jak to wygląda z bliska ? Wielkie dzięki.
  • Odpowiedz
@DeoLawson Wchodzi się w butach z dworu i zaraz przy drzwiach jest kilkanaście rys na obszarze może z metr na metr albo i mniej, podejrzewam że piasek na butach rysuje, ciekawe jakby to wyglądało w jakimś np. sklepie gdzie po całym się chodzi w butach. Poniżej 2 rysy, na zdjęciu wygląda to gorzej niż w rzeczywistości, a wystarczy normalnie stanąć i już ich nie widzę a nie mam wady wzroku :)
vertical - @DeoLawson Wchodzi się w butach z dworu i zaraz przy drzwiach jest kilkana...

źródło: temp_file907803814759711745

Pobierz
  • Odpowiedz
@DeoLawson A, jeszcze ta kropka po prawej stronie w górnej części zdjecia to dołek, musiało mi coś upaść twardego. Stojąc widać go, ale wydaje się że to sęk czy coś. Wołam jeszcze @inko-gnito - jakie panele wybrałeś, winylowe, na klik, quickstep? Jak się sprawują po czasie, nie porysowały się?
  • Odpowiedz
@DeoLawson Ja odkurzam i wycieram płaskim mopem. Ale dobrze że zapytałeś, bo w tym problematycznym miejscu, czyli zaraz za drzwiami gdzie wchodzi się w butach, zawsze myślałem że jeden panel ma jakieś ciemniejsze te pory od pozostałych, nie rzuca się to bardzo w oczy, ale teraz okazuje się że to brud. Po przetarciu zmywakiem kuchennym na środku zdjęcia widać różnicę.
vertical - @DeoLawson Ja odkurzam i wycieram płaskim mopem. Ale dobrze że zapytałeś, ...

źródło: temp_file8176768071831150348

Pobierz
  • Odpowiedz