Wpis z mikrobloga

Przychodzi do mnie paczka z Japonii - #vat zapłaciłem przy zakupie na #ebay i mam to wyszczególnione w fakturze.
Dziś tel od kuriera, że paczka będzie do odbioru ale po opłacie 130zł - gdzie znowu naliczono mi VAT + dodatkowe opłaty (pewnie cło i opłaty celne).
Zapewne teraz skoro nie było kontaktu ze strony UC i jak PP ma już paczkę to po ptokach, trzeba opłacić drugi raz i bujać się z eBayem o zwrot nadpłaty podatku?
Ktoś przechodził taki proces?
Co jeśli UC naliczył VAT po swojemu od kwoty eBay z już raz opłaconym? xD
#matkaboskabezvatoska #kiciochpyta
  • 3
@ReY1990: chciałem coś ze stanów zamówić i przyszedł mi do głowy dokładnie taki scenariusz (że sprzedawca naliczy vat a potem UC jeszcze raz od za dużej kwoty niż powinien). Wchodzę na wykop i widzę to pytanie :D
Jak się u Ciebie rozwiązało?
@piotrr_: Zapłaciłem na poczcie ten cholerny VAT, poprosiłem o kwitek potwierdzający opłatę + potwierdzenie opłaty kartą, które sfotografowałem na papierach załączonych do paczki i wysłałem do pomocy eBaya w formularzu zwrotu VAT.
Po kilku godzinach eBay mnie przeprosił i zadeklarował zwrot pobranego przy płatności podatku w ciągu kolejnych 20 dni.
Problemem jest to, że sprzedawcy nie dołączają invoice z eBaya (mój przypadek) do papierów eksportowych - gdzie widnieje tylko kwota
@ReY1990: No to zrobię taki mały update tematu, bo już drugi raz mam ten przypadek.
Za pierwszym razem, gościu nie dołączył dokumentu, no ok, zapłaciłem. Ebay mi kasę zwrócił.
Dzisiaj właśnie dotarła kolejna paczka i znów ta sama sytuacja. Oczywiście! Dokument potwierdzający został załączony przez sprzedającego. Pozdrawiam WER Zabrze! Oni mnie zawsze zaskakują ( ͡° ͜ʖ ͡°)