Wpis z mikrobloga

@Kejtalke: gratuluję nieupilnowania własnego psa i podjęcia narracji "ona chciała się tylko przywitać". Ile ja was takich na spacerach mijam to głowa mała. Jakkolwiek byś nie przedstawiała sytuacji - Ty jesteś temu winna, bo pies ma prawo nie myśleć abstrakcyjnie - w przeciwieństwie do właściciela, który powinien przewidzieć takie sytuacje. Bolesne, ale prawdziwe
  • Odpowiedz
gratuluję nieupilnowania własnego psa i podjęcia narracji "ona chciała się tylko przywitać". Ile ja was takich na spacerach mijam to głowa mała. Jakkolwiek byś nie przedstawiała sytuacji - Ty jesteś temu winna, bo pies ma prawo nie myśleć abstrakcyjnie - w przeciwieństwie do właściciela, który powinien przewidzieć takie sytuacje. Bolesne, ale prawdziwe


@Mowi: Pamiętam jak na początku posiadania psa myślałem "ale ci ludzie są jebnięci, że przechodzą na drugą stronę
  • Odpowiedz
@XpedobearX: no dokładnie. Moim zdaniem za każdą stresową/spiętą sytuacją stoi nieodpowiedzialny właściciel/-le. Nie rozumieją oni, ze psy jak ludzie - każdy ma swój charakter i doświadczenia.

Najbardziej chce mi się śmiać (a czasem płakać) gdy jakiś właściciel puszcza swojego pimpka do nas gdy jesteśmy pełnym składem (trzy psy + dwoje ludzi). Jest to już całkiem duże stado i wbiegający w nas obcy pies ma male szanse na miłe przyjęcie, a
  • Odpowiedz
@Mowi: Dokładnie tak, im więcej psów tym większa szansa na drakę. A szczególnie jak jest ekipa 3 znajomych i jest jeden nowy. Kiedyś na wybieg dla psów przychodziła taka babka, która nie wiem co z jej psem było nie tak, no jakiś samiec gamma. Wszystkie psy były sobie obce, ale atakowały razem tylko jego :/ Nie dała sobie przemówić, że musi się nim zając sama. Musiałem 3 razy jej psa
  • Odpowiedz
@Kejtalke: to nie jest tak, ze pies nie wysyla sygnalow, na pewno wysylal, tylko my ludzie malo kiedy umiemy je odczytywac ;) Bo sygnal to nie tylko warczenie/ szczekanie - to zmiana napieci miesni, zmiana ulozenia uszu, pozycji ciala itp. Dlatego lepiej nie pozwalac sie psiakom witac ot tak, szczegolnie na smyczy. Niemniej - biedna psinka, glaskow i tulaskow przesylam cala mase! <3
  • Odpowiedz