Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@janinapomidor: nigdy nie miał potrzeby pisać w Internecie niczego, a nie było osoby która go poprowadziła. Ciesz się że w ogóle coś napisał. Poza tym klasyk: "Panie, ja skończyłem podstawówkę, a nie ortografię"
  • Odpowiedz
@DrMru: No tak, ale do szkoły chodził. Mógł normalnie napisać, przecież głupi nie jest jak zdał kurs na koparkę (i tak wiem, że nie wymagają żadnego wykształcenia na ten kurs, ale jednak myśleć musisz umieć i mieć jakieś minimalne pojęcie o mechanice, bo często koparkowy musi potrafić naprawić jakieś blahe usterki - to tak jak kierowca ciężarówki)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@janinapomidor: bo ludzie głupieją jak mają coś napisać. Co innego mówić, robisz to bezwiednie i dość szybko. A jak piszą to nagle coś im przyjdzie na myśl i to dodają bez pomyślunku. Twój wpis jest tego najlepszym przykładem. XD
I nie mam pojęcia skąd korelacja, że jak potrafi obsługiwać koparkę to musi poprawnie pisać. XD
  • Odpowiedz
@janinapomidor: poprostu zwykly chlop robotnik skoncztl 40 lat temu azkole i ma #!$%@? w przecinki.a ty jeszcze niedawno byles jechany przez nauczycieli za blad i jestes na tym punkcie przewrazliwiony
  • Odpowiedz
@janinapomidor:

Dllaczego Ci starsi ludzie


Skoro o poprawności językowej mówimy to pamiętaj że nie każde „ci” piszemy wielką literą.

Wielką literą piszemy zaimki osobowe i dzierżawcze w drugiej osobie. W dodatku nie jest to obowiązek. Robimy to tylko wtedy gdy chcemy wyrazić szacunek do danej osoby.

Gdy piszesz „ci ludzie”, to „ci” nie jest nawet zaimkiem.

Np. w zdaniu „#!$%@? Ci w dupę”, „ci” jest użyte poprawnie, bo mamy tu drugą
  • Odpowiedz