Wpis z mikrobloga

Ogólnie pracuje teraz nad swoją filozofią treningu i rozwoju piłkarza, wiadomo każda akademia, czy szkółka ma swoją filozofię, swój styl narzucony od najmłodszych lat i z przejściem w kolejny rocznik po prostu dokłada się więcej rzeczy typu technika, przygotowanie motoryczne, taktyka. Jak mówiłem będę dążył do trenowania u15-u18 z tego względu, że z takimi piłkarzami można już na poważnie popracować z taktyką i wycisnąć z nich jak najwięcej, bo są już na pewnym etapie, gdzie najlepiej chłonął widzę i muszą nabyć już naturalnych nawyków piłkarskich. Póki co nic się nie zapowiada z kursem, gdyż na stronie PZPNu nie ma terminu, który mi odpowiada ale jest to po części dobre, bo wejdę w kurs z jakąś swoją wizją i filozofią, którą na szkoleniach będę mógł modyfikować. Na razie idzie mi fajnie i świetnie się przy tym bawię, nawet powiedziałbym że tak samo jak podczas normalnej gry, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jestem na dobrej drodze, a gdy będę mógł przedstawić swój wachlarz w CV to nie zawiodę się.
Z ciekawych rzeczy, to zacząłem czytać książkę
pt. Odwrócona Piramida. Historia taktyki piłkarskiej autorstwa Jonathan Wilsona i powiem szczerze,
że jest świetna i każdemu kto interesuje się piłką nożną polecam ten tytuł.
#trenerakademii #mecz #pilkanozna