Wpis z mikrobloga

@JumPed przerabiałem to, paczka prawie wróciła do Chin, bo pod adresem paczkomatu do którego zamawiałem jest netto i byłaby odmowa przyjęcia i heja. Ja to rozwiązałem tak, że jak już była w doręczeniu to dzwoniłem na infolinię najpierw pocztexu (tam nie potrafili mi podać numeru telefonu do kuriera) później na infolinię poczty polskiej, dostałem numer do kuriera (bo w smsie od nich nie było) i złapałem się z nim na mieście. Także
Jak znasz panią na lokalnej poczcie to wszytko się da.


@mathmed:

i tak i nie

Tak - jezeli jest to list polecony/nierejestrowany (takie przesylki najczesciej przechodza przez lokalny urzad/punkt poczty polskiej

Nie - jezeli to przesylka pocztexu, bo ta obsluguje albo kurier pobliskiego WER-u/DER-u, albo glowny urzad pocztowy w miescie.
nie brał do doręczenia tylko zostawił odrazu w placówce to ja sobie to odbiore to też dostałem odpowiedź, że nie ma takiej opcji xd


@Gumbas: #!$%@?, ale jak jest dobrze zaadresowana, to awizo zostawi, tak, żebyś też nie mógł odebrać
@zenon0800 ale gdzie je zostawi? W paczkomacie ? xd

Aaaa dobra chodzi Ci o standardowe działanie poczty xd to fakt awizo zawsze. Kiedyś rozmawiałem ze swoją listonoszką i w sumie rozumiem ją. Oni dostają paczki zarejestrowane jako list i dlatego jest awizo, bo najzwyczajniej w świecie nie są w stanie tego zabrać ze sobą. Jak paczka idzie kurierem jak Bozia przykazała to raczej jest próbą doręczenia .
@JumPed:
To tak zwana przesyłka niedoręczalna. Jak będzisz miał szczęcie, to ktoś z poczty zadzwoni, a jak nie to odraazu zwrot do nadawcy (bez awizacji, bo komu wystawić awizo).

ps. Nr przesyłki składa się z 20 cyfr czy z 2 liter, 9 cyfr i 2 liter (kod kraju)?
@JumPed: Dzisiaj miałem właśnie taką sytuację. Dzwoni do mnie rano listonosz lub kurier, że coś nie teges z adresem i gdzie ja to dokładnie jestem (adres paczkomatu był podany XD). Na początku nie zajarzyłem tematu. Mieszkam na wiosce obok miasta (a raczej miasteczka) bo skąd jakiś mój adres z miasta jest. To ugadałem z nim przez telefon, że awizo wystawi i sobie na poczcie odbiorę. Dopiero po fakcie zajarzyłem, że podał
@Pietr: Wczoraj dzwoniłem do nich na infolinie (30 min czekania XD). Babka mi powiedziała że jak będzie na poczcie tej końcowej co listonosz zabiera z niej paczki to żeby do nich zadzwonić i powiedzieć żeby ją zawizować. Jutro lub pojutrze powinna tam być ciekawe co z tego wyjdzie.( ͡° ͜ʖ ͡°)