Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, wykopki są podzielone w sprawie tego czym jest homoseksualizm. Sprawdźmy kilka stanowisk:

- parafilia

- bliżej nieokreślone zaburzenie psychiczne

- jakaś forma normy (norma tolerowana*)

- grzech

- wybór

Czy na podstawie jakiegokolwiek można wyprowadzić spójny logicznie zakaz "promocji homoseksualizmu" bez stworzenia kompleksowej cenzury?

Jeśli homoseksualizm to parafilia, to czy należy zakazać we wszystkich serialach (typu Gra o Tron, ale nie tylko) elementów sadyzmu, masochizmu, fetyszyzmu (które można tam znaleźć), albo przynajmniej wymusić na autorach utworu jednoznaczne potępienie osób przejawiających takie skłonności?

Jeśli homoseksualizm to bliżej nieokreślone zaburzenie psychiczne, to czy należy wymusić na autorach utworu jednoznaczne potępienie osób przejawiających inne zaburzenia psychiczne - depresję, schizofrenię, nerwicę?

Jeśli homoseksualizm to norma tolerowana, to czy należy w konsekwencji zakazać też pokazywania (także nie wprost) seksu oralnego, masturbacji, lub przynajmniej wymusić na autorach utworu jednoznaczne potępienie osób dokonujących takich działań?

Czy jeśli homoseksualizm to grzech, to czy należy wymuszać na autorach utworów jednoznaczne potępienie rozwodników, niewiernych (i pogan i osób zdradzających małżonka), zazdrośników lub też zakazać pokazywania takich działań?

Czy jeśli homoseksualizm to wybór, to czy ustawodawca może zakazać np. promocji liberalizmu gospodarczego czy dowolnego poglądu, który uzna za niewłaściwy?

#neuropa #homoseksualizm #homopropanda
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@falouu: Nie jestem w stanie bo nie ma jednoznacznego dowodu na to, wszystkie to hipotezy. Póki co element ten nie został dokładnie zbadany.

Mózg człowieka rozwija się przez całe życie i jak dobrze wiemy nie poprzestaje w momencie narodzin. Zdarzenia które miały miejsce po narodzinach mogą wpływać w różnym stopniu na chociażby popęd płciowy człowieka w okresie dojrzewania. Inne mogą skutkować np. powstawaniem parafilii, choć chyba obaj się zgodzimy że
  • Odpowiedz
nie ma jednoznacznego dowodu na to, wszystkie to hipotezy


@super: A z taką łatwością "obaliłeś" hipotezę, którą ja uznaję za jedną z prawdopodobnych przyczyn. To zdecyduj się w końcu, jak to jest, mogą się w trakcie dorastania zmienić, czy nie?

Bajki możesz opowiadać dzieciom, ja nie sądzę, żeby moja przyjaciółka mnie wtedy okłamywała.
  • Odpowiedz
@Nenciak: A nad czym ja mam się zdecydować? Mówiłem o tym że pewne cechy mogą być determinowane przez zdarzenia które miały miejsce podczas dorastania, ale na pewno nie może zmienić się orientacja. Na drugi raz czytaj proszę ze zrozumieniem - tak, wiem że nie jest to łatwe.

Bajki możesz opowiadać dzieciom, ja nie sądzę, żeby moja przyjaciółka mnie wtedy okłamywała.


Mam własną teorię na ten temat ale nie widzę sensu
  • Odpowiedz