Wpis z mikrobloga

Mirki, #mtb #szosa #przelaj #rower pomożecie z doborem przelożenia?

aktualnie w przełaju mam 36 z przodu i 11-36 z tylu. Ogólnie byl to duzy kompromis, pomiędzy jazda w terenie a na asfalcie. Rower typowo zimowy więc jeździł jako cx + szosa. Nie chcialem kasety 11-50 ktora by pewnie rozwiązania problem jak bym zgral z jakas przerzutka klamkomanetkę ale przeskoki na moje oko zbyt duze.

Idzie lato, więc chcę przelaja zostawic tylko w teren, na asfalt wraca juz szosa, no i więc chcialbym zrobic przelozenia bardziej miękkie - niektóre ostre terenowe gorki nie bylem w stanie wyjechać, brakowało mi doslownie 3m, rower stawal korba z calych sil naciskana, na liczniku 750w a ja stoję w miejscu i powoli lecę na bok ¯\_(ツ)_/¯

Zastanawiam się, czy redukcja blatu z 36 na 32 da jakaś realna róznicę ?

Na kalkulator patrzylem, ale te cyferki mi wiele nie mówią. no i wolalbym zmienic blat, bo to tańsza opcja niz przerzutka i kaseta - aktualny grx max 36 mi z tylu obsluzy.
Pobierz Hipodups - Mirki, #mtb #szosa #przelaj #rower pomożecie z doborem przelożenia? 

ak...
źródło: comment_1645352141UZPHwcorkWRzA1VPNSJhq3.jpg
  • 5
@dymel: na zjazdach w terenie, na przelaju nie martwię się vMaxem a tym by sie nie wywalić. Po za tym jeszcze nie ta technika i jaja by latać 50km/h przełajem na zjazdach w terenie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hipodups ale na 32x11 to już więcej niż 35 jest ciężko utrzymać. Jak rower tylko do jazdy po lesie to luzik, jak musisz do tego lasu dojechać po asfalcie, to może być różnie.
@Hipodups: http://www.gear-calculator.com popatrz tutaj, lepiej moim zdaniem to widać.
Zmiana blatu z 36 na 32 moim zdaniem da sporo. W MTB mam 1x12 10-50 i używam dwóch blatów: 34 poza sezonem, kiedy mniej jeżdżę po górach, 32 w góry od wiosny do jesieni. Mimo tylko dwóch zębów to różnica na najlżejszym biegu jest wyczuwalna.
@juhas99: dzięki, wyglada to jak bym przesunął kasetę o jedno stopniowanie, zabral zębatke 11 a dołozyl 40 z tylu. Zamowilem sobie garbaruka 32t, z założeniem, ze 36t w zimie, gdzie jazdy sa mieszane bo rower sluzy jako typowo zimowy, a 32 wiosna/lato po za sezonem przelajowym jako typowo leśny :)

@WuERA: na prędkości na asfalcie mi nie zależy, na asfalt mam szosę :) do lasu mam 3km, więc przeboleję, na