Wpis z mikrobloga

Zostać chrzestnym siostry czy brata nawet jak mówię że nie chce to finalnie bym się zgodził tak samo dla przyjaciela czy rodziny z którą utrzymuję stałe fajne relacje. Daleki kuzyn co ze sobą nie rozmawiamy będzie mnie prosił żebym został chrzestnym, w rodzinie u mnie odmówienie to krzywe spojrzenia bo "dziecku się nie odmawia" tym bardziej to ta część rodziny co plotkuje. Zostanie takim chrzestnym jest dla mnie niepotrzebnym wydatkiem na dzieciaka do którego będę jeździł tylko z kasą i prezentami co rok i na chrzest, pierwszą komunię i bierzonanie. Ja ogólnie katolik ale przez rodziców do kościoła nie chodzę a w biblie żeby uwierzyć to naprawdę trzeba mieć wiarę bo to co tam piszą to dla mnie słabe opowieści z dobrym jak na tamte czasy iluzjonistą. Macie jakieś pomysły jak inaczej odmówić? #chrzciny #pytanie #pomocy
MArcinnn96 - Zostać chrzestnym siostry czy brata nawet jak mówię że nie chce to final...

źródło: comment_1645350354spO9ljtGDIL4nAF8Bm7SSG.jpg

Pobierz
  • 11
@MArcinnn96: Teraz żeby być chrzestnym trzeba iść do księdza i poprosić o wystawienie pisemka ze jesteś praktykującym katolikiem, dwóch moich znajomych spotkało się z odmową bo ksiądz ich nie kojarzy z mszy XD możesz tez coś takiego powiedzieć ze ksiądz się nie zgodził