Wpis z mikrobloga

Smutną do przełknięcia pigułką jest fakt że charakter i wygląd to cechy nierozlaczne i tak naprawdę oceniając czyjś charakter po wyglądzie szansa na błąd jest tak mała ze właściwie pomijalna.

Po samej budowie twarzy widać czy ktoś bedzie np miał skłonności do agresji.
Jak ktoś jest niski to z ogromnym prawdopodobienstwem bedzie miał kompleks napoleonski.
Jak ktoś jest brzydki ogolnie to z ogromnym prawdopodobienstwem wyksztalci w sobie cechy osobowosci unikającej, fobie spoleczną, nerwice etc.

Odbywa sie to moim zdaniem dwutorowo.
Raz że to jak inni ludzie na nas reagują i traktują od dziecka nas kształtuje.
Dwa że sama genetyczna budowa ciała musi byc powiązana jakoś z budowa mózgu i wpływać na siebie wzajemnie. Przykladowo jesli ktoś od dziecka genetycznie produkuje więcej androgenow/kortyzolu itp to te substancje wpłyną zarówno na zewnętrzność jak i budowe mozgu, a więc osobowość.

Na pewno istnieja wyjątki tylko jaki to będzie procent. Bardzo mały myślę. Na tyle mały że ludzi którzy oceniają "charakter" innych po wyglądzie nie można nazwać pustymi, oni są efektywni.

#przegryw #blackpill #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski #przemysleniazdupy
o.....i - Smutną do przełknięcia pigułką jest fakt że charakter i wygląd to cechy nie...

źródło: comment_1645327868YWfiK18b201gLR8hqy2Zt4.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski:

Naprawdę wybitne przemyślenia i dokładnie to w ten sam sposób analizuje,jest przyczyną i jest skutek.
Ja nigdy nie czułem się w ten sposób jak ludzie mnie postrzegają.
Moje cechy osobowości zostały na mnie wymuszone przez środowisko.
Uprzedam krytyków-ruchalem i pracuje nad sobą ale to mozolna a wręcz syzyfowa praca.

@Pozdzierany_Gumolit:

Cope,cope,cope.
  • Odpowiedz
charakter i wygląd to cechy nierozłączne


@olaf_wolominski: Poniekąd. Wiele zależy też od rodziców. Jeżeli nie ma ojca albo woli on oglądać tv zamiast zainteresować się synem. Nie wspominając już o sytuacjach gdzie dzieciak jest negatywnie porównywany z innymi od małego i nie ma przeciwwagi w postaci wspierającego go środowiska i do tego jeszcze jest wrażliwcem... it's over.
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: Jest nawet (pseudo)nauka zajmująca się odczytywaniem charakteru z wyglądu - fizjonomika. Popularna była w XIX wieku, częściowo opierał się na niej Cesare Lombroso - kryminolog, twórca "teorii przestępcy z urodzenia". Dzisiaj uważana za pseudonaukę, choć przeżywa mały renesans. Z jednej strony ciężko jednoznacznie wyprowadzać twarde wnioski tylko z wyglądu pomijając wychowanie, otoczenie itp., z drugiej istnieje mechanizm samospełniającej się przepowiedni. Dodatkowo SI dość trafnie potrafi przewidzieć takie cechy jak orientacja
  • Odpowiedz