Wpis z mikrobloga

W sumie to jakie sankcje mogłyby realnie odciągnąć Putina? Myślicie, że Biden byłby w stanie nałożyć embargo na rosję (celowo z małej), o takiej samej skali jak to nałożone na Kubę? Myślicie, że to by cokolwiek zmieniło?
#ukraina #rosja #wojna
  • 12
  • Odpowiedz
@mikorys: obsrałby zbroję gdyby akt Maginckiego dopadłby jego kolesi - USA sprytnie zostawia sobie taką opcję na później jak trochę kacapów i ukrów będzie gryźć glebę
  • Odpowiedz
Gorzej jak Rosja odpowie sankcjami na któryś z ich eksportowych „produktów” i dostaniemy rykoszetem xd a z rosyjskimi surowcami i ilością złota to mogą sobie grać jak chcą
  • Odpowiedz
@arkadi2020: Nikt kacapów nie odetnie od Swift, dla Francji czy Niemiec byłyby to zbyt duże straty. Dodatkowo coś takiego by już na dobre wepchnęło Rosję w chińską strefę wpływów, a tego USA wolałoby uniknąć.
  • Odpowiedz
@Tallahasee A teraz Rosja jest w Zachodniej strefie wpływów? To czy zostanie użyty czy nie, nie wiem ani ja ani ty. Wiem jedno to rozwiązanie doprowadziłoby do szybkiego skurczenia się gospodarki Rosji i cofneloby ja o kilkanaście lat jak nie więcej. Utrudnienie dostępu do zachodnich rynków rosyjskim biznesmenom, doprowadziłoby do napięć wewnętrznych. Drożyzna i spadek wartości rubla przy wsparciu Zachodnich służb mogłyby zostać wykorzystane do wzniecenia protestów w Rosji.
Rosja doskonale wie,
  • Odpowiedz
@mikorys Po co embargo?
Natychmiastowe zamrożenie kont Ruskich firm działających poza granicami Rosji, a także zamrożenie kont i zajęcie majątków Ruskich oligarchów. To na początek.

Jak przyjaciele Putina stracą swoje apartamenty w Londynie a dzieci tych przyjaciół zostaną wyrzucone że szkół w Szwajcarii to Putin zostanie bez przyjaciół
  • Odpowiedz
@arkadi2020:

A teraz Rosja jest w Zachodniej strefie wpływów?


Nie, ale podporządkowana Chinom też jeszcze nie jest. Natomiast po odcięciu od Swift jakiekolwiek próby dogadania się z Rosją nie będą możliwe, a USA nie chciałoby prowadzić wojny na dwa fronty w Europie z Rosją i w Azji z Chinami.

To czy zostanie użyty czy nie, nie wiem ani ja ani ty.


Pewności nikt nie ma, ale jest to bardzo mało prawdopodobne
  • Odpowiedz
@Tallahasee Odcięcie od Swift byłoby nałożone dopóki Rosja nie cofnelaby się z granicy ukraińskiej. Zachód jak najbardziej chciałby dojść do jakiegoś porozumienia, wtedy tylko od Rosji zależałoby jak sytuacja się potoczy. Rosja już teraz szantażuje Europę gazem jeżeli Stany dałyby gwarancję dostaw Europa odczuje skutki ale sobie poradzi. Rosji za to skurczą się wplaty z Europy zanim przekierują dostawy na Azję minie trochę czasu. Gazowców nie zbudują tak szybko. Putin już wybrał
  • Odpowiedz
@gotiman13 a może ta wojna już się rozgrywa. Gdzieś na telegramach czytałem że znowu gorąco się robi na granicy ormiańsko-azerskiej. Chiny też mają chęci wejścia do Tajwanu.
  • Odpowiedz