Wpis z mikrobloga

Czy ostrzalką np. fiskars Xsharp naostrzę morę? Na poczatku byla ostra jak brzytwa, ale doslownie po krotkim czasie po krojeniu mięsa (nie kości) zrobila się tepa jak nóż do masla. Kupilem zwyklą oselkę kamienną za 5zl i za pierwszym razem udalo sie podoszczyć, a teraz kompletnie, caly czas jest tępa. Wiec szukam jakiejs automatycznej ostrzałki, która da radę naostrzyc noże mora.
#trollsky #bushcraft #noze #nozeboners #knifemaking
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzklankaRyzu: niestety nie jestem specjalistą od kamieni :/ nie doradzę nic. Wiem tylko ze w przypadku jeśli z kamienia wytrze się ten środek i zrobi się taki banan to można to zetrzeć i kamień faktycznie będzie jak nowy. W kwestii diamentów to ja używam tych ostrzałek już długo i na nożach twardszych niż mora i nie widać śladów zużycia :)
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: no i dupa, nie potrafie ostrzyc tym xD kuchenniaki z nozy do masla naostrzylem tak, ze idzie normalnie pokroic pomidora, ale bez szalu, bo pewnie jade za kazdym razem minimalnie pod innym kątem. A mory za nic nie koge naostrzyc. Musialbym jechac pewnie po szlifie caly czas az do wyrownania do krawedzi tnacej. Moglem kupic zwykla automatyczna ostrzalke xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzklankaRyzu: nie mówiłem że to proste, trzymanie kąta ostrzenia jest ultra kluczowe, najlapeij ostrzyć jedną stronę do momentu aż po drugiej powstanie taki zadzior na całej krawędzi, potem. Zmiana strony i tak samo, potem kilka ruchów i zmiana gradacji na wyższa i też aż do zadizora i potem zmiana strony.

O morce pisałem, trzeba po całym szlifie ja ostrzyć przecież od tego jest ten szlif.

Ostrzenie z ręki i umiejętność trzymania
  • Odpowiedz